Reklama

Filmowy konkurs. Wystarczą trzy minuty!

Opublikowano:
Autor:

Filmowy konkurs. Wystarczą trzy minuty! - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Ruszył konkurs na kilkuminutowy film dla nastoletnich amatorów. Nie trzeba zaraz mieć studia filmowego, wystarczy kamera w telefonie komórkowym. No i oczywiście pomysł. Filmy zostaną zaprezentowane w kinie.

Ruszył konkurs na kilkuminutowy film dla nastoletnich amatorów. Nie trzeba zaraz mieć studia filmowego, wystarczy kamera w telefonie komórkowym. No i oczywiście pomysł. Filmy zostaną zaprezentowane w kinie.

Konkurs jest skierowany nie tylko do harcerzy, ale i wszystkich, którzy kochają harcerstwo, a przy tym interesują się filmem i wszystkim, co z nim związane. Wszyscy zafascynowani reżyserią, aktorstwem, montażem czy ciekawymi kadrami powinni chwycić za kamery, aparaty lub telefony i nagrać krótki, maksymalnie 5-minutowy filmik opowiadający o jakimś wycinku trudnej historii Polski lat 1939-1963.

- Interesują nas dzieje harcerstwa, ludzi z nim związanych, autorytetów pochodzących ze środowiska skautowego, bohaterów walk w obronie ojczyzny - zachęca Stowarzyszenie Historyczne im. 11. GO NSZ, które wraz z 44. Drużyną Starszoharcerską „Sfora” z Blichowa, jest organizatorem konkursu.

Konwencja filmów jest dowolna np. animacja, filmik fabularny, wywiad, reportaż. Nie trzeba też działać w pojedynkę - przyjmowane będą prace zarówno od pojedynczych osób, jak i par, a nawet 4-5-osobowych patroli. Trzeba mieć jednak poniżej 16 lat (każdy patrol musi mieć jednak pełnoletniego opiekuna).

Zgłoszenia udział w Harcerskim Festiwalu Filmów o Tematyce Historycznej należy wysyłać do 15 października na specjalnym formularzu (można go pobrać ze strony stowarzyszenia www.11go.pl) na adres: Zespół Szkół Ogólnokształcących w Blichowie,  44 Drużyna Starszoharcerska „Sfora”, Blichowo 61a, 09-454 Bulkowo, natomiast na filmy organizatorzy czekają do 6 listopada.

Finał odbędzie się w NovymKinie Przedwiośnie, które jest współorganizatorem festiwalu,  w połowie listopada. Wtedy to zostaną rozdane nagrody rzeczowe, dyplomy i gadżety. Do dzieła!

Regulamin ze szczegółami, również technicznymi dotyczącymi filmów  i formularz zgłoszenia na stronie www.11go.pl

Fot. Tomasz Miecznik i Karolina Burzyńska / Portal Płock

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE