Reklama

Festiwalowy Płock. Gotowi na atrakcje?

Opublikowano:
Autor:

Festiwalowy Płock. Gotowi na atrakcje? - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Zapewne blisko kilkadziesiąt tysięcy osób będzie bawić się nocą na nadwiślańskiej plaży w ostatni weekend lipca podczas trzynastej już edycji Audioriver. I nie zdążymy odetchnąć po ich wyjeździe! Z początkiem sierpnia zawitają do nas, z kolei, pasjonaci hip-hopu! Na trzech płockich scenach - Main Stage, Red Bull Music Stage, WorldBox Music Stage - zagra aż 77 raperów w ramach Polish Hip-Hop Festival.

Zapewne blisko kilkadziesiąt tysięcy osób będzie bawić się nocą na nadwiślańskiej plaży w ostatni weekend lipca podczas trzynastej już edycji Audioriver.  I nie zdążymy odetchnąć po ich wyjeździe! Z początkiem sierpnia zawitają do nas, z kolei, pasjonaci hip-hopu! Na trzech płockich scenach - Main Stage, Red Bull Music Stage, WorldBox Music Stage - zagra aż 77 raperów w ramach Polish Hip-Hop Festival.

Łącznie stu trzech artystów z całego świata potwierdziło swój udział w Audioriver. Przez trzy dnia na dziewięciu scenach będą grać dla fanów muzyki elektronicznej w Polsce.

W tym czasie organizatorzy przygotowali dla gości, ale i dla płocczan, mnóstwo atrakcji zarówno w nocy, jak i za dnia: warsztaty, spotkania z muzykami, wystawy, koncerty itp. Każdy znajdzie coś dla siebie.

Na plaży rozstawi się aż sześć scen. Main Stage to główna i największa scena, która gości zawsze największe gwiazdy, jak Bonobo. Circus Stage słynie z kultowych closingów. A wielbiciele drum & bass powinni zajrzeć pod Hybrid Tent. Trzy sceny będą nowe: Burn Stage, Kosmos i True Music Stage. Program Burn Stage od dwóch lat umilał uczestnikom dzienną część festiwalu na płockim rynku, w tym roku scena zejdzie nad Wisłę.

Jedna scena stanie na Starym Rynku, gdzie w piątek o 16:00 i w sobotę o 10:30 rozpocznie się impreza. Tu także odbędą się Targi Muzyczne, na których wystawiają się przedstawiciele branży muzycznej. Dwie kolejne sceny pojawią się pod drzewami parku między ul. Rybaki a Mostową, gdzie na niedzielę przenosi się Audioriver. Biletów na ten dzień, tak jak karnetów 3-dniowych już jednak nie ma – zostały wyprzedane.

W sprzedaży są jeszcze bilety jednodniowe – na piątek albo sobotę - w cenie 170 zł. Nie należy jednak odkładać zakupu biletów, ponieważ ostatnie pięć edycji Audioriver zostało wyprzedanych jeszcze przed otwarciem festiwalowych bram. Bilety dostępne są na www.ebilet.pl.

Podczas festiwalu odbędzie się szereg imprez towarzyszących, m.in. Ćwiczenia z dobrego życia, Gabinet Masażu Ucha Wewnętrznego i „Flirt Towarzyski” to niektóre z punktów programu Audioriver Sobótka. Organizatorzy festiwalu pomyśleli o tych, którzy po piątkowej rzece dźwięków, chcieliby aktywnie poleniuchować. W sobotę zapraszają ich oraz mieszkańców Płocka na szereg wydarzeń.

Program Audioriver Sobótka to kilkanaście wydarzeń skupionych wokół trzech idei - eksperymentów muzycznych, czującego ciała i ćwiczeń z dobrego życia. Ich uczestnicy nauczą się robienia muzyki domowymi sposobami, odkryją nowe wymiary dźwięków i porozmawiają z twórcami o ich inspiracjach. Będą mogli także zbadać związki pomiędzy muzyką elektroniczną a tańcem, poszukać lepszego kontaktu z ciałem, a także w praktyce poznać się z innej strony. Poprzez śmiech będzie można nabrać dystansu do siebie, a poprzez sztukę zobaczyć jak inaczej można patrzeć na świat. 

Udział w wydarzeniach towarzyszących Audioriver jest bezpłatny. Na wszystkie warsztaty obowiązują zapisy tutaj

Znamy już także wszystkich artystów, którzy w tym roku wystąpią na największych polskim festiwalu hip-hopowym! Na trzech płockich scenach - Main Stage, Red Bull Music Stage, WorldBox Music Stage - zagra aż 77 raperów!

Jednym z najważniejszych wakacyjnych wydarzeń będzie tegoroczny Polish Hip-Hop Festival, który odbędzie się w Płocku w dniach 2-4 sierpnia. Jak mówią organizatorzy, poprzednia edycja zgromadziła rekordową liczbę ponad 13 tys. osób i według aktualnych prognoz wynik może być jeszcze lepszy - na ten moment zostało sprzedanych o wiele więcej karnetów niż w analogicznym okresie rok temu.

Jak zapewnia zespół prasowy Polish Hip-Hop Festival Płock 2018, każdy ze słuchaczy ma znaleźć na festiwalu coś dla siebie.

- Fani nowej szkoły z całą pewnością odnajdą się w twórczości m.in. Quebonafide, Bedoesa, Żabsona, ReTo czy Guziora - podają organizatorzy. - Nie zabraknie również największych polskich klasyków, wśród których znajdą się m.in. Pezet z Małolatem, Tede, Włodi, Borixon, Kali i Ten Typ Mes. Młode nadzieje? Jest i miejsce dla nich! Otsochodzi, PlanBe, Adi Nowak, Frosti Rege, Jan-rapowanie, Beteo i wielu innych. W tym roku postawiliśmy także na zagranicznych wykonawców. Jest francusko-amerykański duet AllttA, Francuz z polskimi korzeniami, czyli fenomenalny PLK, a także młoda nadzieja włoskiej sceny, czyli Young Slash. Oczywiście to nie wszystko!

Pełna lista wykonawców przedstawia się następująco: Pezet / Małolat, AllttA (US/FR), Quebonafide, O.S.T.R., Tede / Abel, Paluch / Szpaku, Kękę / Hase, JWPBC / Jetlagz / Siwers, Dwa Sławy, Włodi, Ten Typ Mes / Emil Blef, VNM / Cywinsky, Kali, Pokahontaz, donGURALesko, Borixon, Żabson, ReTo, Sarius, Białas / Bedoes, Rasmentalism, Mielzky, Bonson / KPSN, Guzior, Te-tris, W.E.N.A., Otsochodzi, Solar / Beteo, PLK (FR), Gedz, PlanBe, Wac Toja, Young Slash (IT), Kartky / Emes Milligan, Adi Nowak / Barvinsky, Vixen, Smolasty, Jan-rapowanie, Kuba Knap, WCK, Deys, Oxon, Sztoss, Eripe / Delekta, Penx, Reno / Okoliczny Element, Małe Miasta, Teabe, Szopeen, White 2115, Sarcast, APP Sensi & DJ Kebs, Ńemy, Zeamsone, Gverilla, Mops, Frosti Rege, Zero, Kamil Pivot, Łagu / Skip i Bastaboiz.

Wszystkie koncerty poprowadzą uznani w środowisku hip-hopowym konferansjerzy. Do wspierających płocki festiwal od lat, czyli CNE, Filip Rudanacja, Flint, Proceente, Ematei i Boneza dołączy Numer Raz, legendarny raper związany z Warszafskim Deszczem i dziennikarz radiowej Czwórki.

W trakcie imprezy odbędzie się, podobnie jak poprzednich latach, rejestracja dawców szpiku dla Fundacji DKMS. Jest to niezależna organizacja non-profit, której zadaniem jest znalezienie dawcy dla każdego pacjenta potrzebującego przeszczepienia krwiotwórczych komórek macierzystych z krwi lub szpiku kostnego. Organizatorzy podkreślają, że podczas pięciu poprzednich edycji na Polish Hip-Hop Festival znaleźliśmy 5 realnych dawców, którzy oddali komórki macierzyste dla chorych na białaczkę.

Stałym elementem programu festiwalu jest też Płocka Bitwa Freestyle'owa, której początki sięgają 2001 roku, kiedy to zmierzyli się ze sobą Gib Gibon Skład i Obrońcy Tytułu. Eliminacje rozpoczną się w czwartek, 2 sierpnia, natomiast finał odbędzie się w sobotę, 4 sierpnia, na scenie Red Bull Music Stage. Tytułu będzie bronił Milan. 

Są jeszcze dostępne karnety w cenie 180 zł na www.biletomat.pl.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE