Reklama

Festiwal Themersonów w Płockiej Galerii Sztuki. W tym roku wirtualnie

Opublikowano:
Autor:

Festiwal Themersonów w Płockiej Galerii Sztuki. W tym roku wirtualnie - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Od czwartku 22 października Płocka Galeria Sztuki zaprasza na wystawę w ramach tegorocznego Festiwalu Themersonów. Będzie to wystawa specjalna - zostanie zaprezentowana w przestrzeni wirtualnej.

Od czwartku 22 października Płocka Galeria Sztuki zaprasza na wystawę w ramach tegorocznego Festiwalu Themersonów. Będzie to wystawa specjalna - zostanie zaprezentowana w przestrzeni wirtualnej.

To decyzja podjęta w związku z pandemią koronawirusa. W trosce o bezpieczeństwo odwiedzających i pracowników prace, które wyeksponowane zostaną w ramach festiwalu, będą dostępne w mediach społecznościowych Płockiej Galerii Sztuki. 

- Będzie to projekt "Linie, kształty, granice" - zachęcają w galerii. - Jest to kontynuacja zapoczątkowanego rok temu cyklu wystaw i wydarzeń "Blow-up an idea!”, poświęconych fenomenowi istnienia linii, które w twórczości Themersonów stanowiły wyraźny znak graficzny. Były one podstawowym budulcem semiotycznych i logicznych powiązań w teoriach Stefana, natomiast na rysunkach Franciszki ożywały, dosłownie wiodły własne, niezależne, bujne i kapryśne życie.

Płocka Galeria Sztuki przygotowując tegoroczną festiwalową odsłonę zaprosiła do współpracy i ponownego zmierzenia się z twórczością i awangardową myślą Themersonów studentów Wydziału Architektury Wnętrz warszawskiej ASP.  Młodzi artyści - przy użyciu dowolnych form wypowiedzi artystycznej, od tradycyjnego malarstwa, przez rysunek, zdjęcie i wideo - spróbują przedstawić swój obraz i ogląd rzeczywistości.

Prace zostaną wyeksponowane w mediach społecznościowych Płockiej Galerii Sztuki.

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE