Reklama

Festiwal dłuższy o dzień. Dla debiutantów

Opublikowano:
Autor:

Festiwal dłuższy o dzień. Dla debiutantów - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Tegoroczny Reggaeland wydłuży się o jeden dzień poświęcony debiutantom na scenie reggae. Zespoły mogą się zgłaszać do 1 czerwca. Nagrodą jest występ na festiwalach w Płocku i Ostródzie!

Tegoroczny Reggaeland wydłuży się o jeden dzień poświęcony debiutantom na scenie reggae. Zespoły mogą się zgłaszać do 1 czerwca. Nagrodą jest występ na festiwalach w Płocku i Ostródzie!

Konkurs Debiuty Reggaeland 2015 skierowany do młodych zespołów tworzących autorską muzykę reggae to nowość w 10-letniej tradycji festiwalu w jamajskich rytmach, który odbywa się co roku na płockiej plaży.

- Chcielibyśmy ożywić młodą scenę reggae’ową - mówi Darek „Maleo” Malejonek, dyrektor artystyczny festiwalu Reggaeland oraz pomysłodawca konkursu.- Festiwale powinny być miejscem dla doświadczonych gwiazd ale też muzyków, którzy dopiero zaczynają i chcą skonfrontować swoją twórczość z odbiorcami.

Zespoły, które grają szeroko pojętą muzykę reggae (m.in.: roots, dancehall, dub, ska), a ich dyskografia obejmuje maksymalnie jeden oficjalnie wydany album, mogą się zgłaszać do 1 czerwca włącznie. Warunkiem przystąpienia do muzycznych zmagań jest wysłanie zgłoszenia wraz z plikami muzycznymi, biografią zespołu oraz zdjęciem pod wskazany w regulaminie adres e-mail.

Finał zaplanowano 9 lipca w klubie Rock69. Zakwalifikowane zespoły będą miały możliwość zaprezentowania jury oraz publiczności zgłoszonych utworów podczas wieczornego koncertu.

- Nagrodą dla najlepszego zespołu będzie wydanie płyty wraz z zapewnieniem dystrybucji oraz promocji, którą gwarantuje Płocki Ośrodek Kultury i Sztuki - zapowiadają organizatorzy. - Laureat pierwszego miejsca będzie miał również możliwość występu podczas Ostróda Reggae Festival 2015 oraz Reggaeland 2016.

Wszelkie szczegóły oraz regulamin konkursu są dostępne na stronie internetowej Festiwalu Reggaeland: www.reggaeland.eu w zakładce Debiuty 2015

Tegoroczna, 10. już edycja święta reggae na płockiej plaży, odbędzie się w weekend 9-11 lipca.

Fot. Tomasz Miecznik / Portal Płock

Czytaj też:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE