Reklama

Ewakuacja urzędu.Przez tajemniczy proszek

Opublikowano:
Autor:

Ewakuacja urzędu.Przez tajemniczy proszek - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Trwa częściowa ewakuacja Urzędu Miasta Płocka. Wszystko dlatego, że pracownicy otworzyli tajemniczą przesyłkę, z której wysypał się biały proszek nieznanego pochodzenia.

Trwa częściowa ewakuacja Urzędu Miasta Płocka. Wszystko dlatego, że pracownicy otworzyli tajemniczą przesyłkę, z której wysypał się biały proszek nieznanego pochodzenia.

Przy ratuszu stoją wozy strażackie i karetki pogotowia, trwa ewakuacja pracowników. Jak mówi rzecznik płockiej straży pożarnej, Edward Mysera, cała akcja ma związek z tajemniczą przesyłką, którą dziś, w piątek  rano, otrzymali pracownicy urzędu.

- Z przesyłki wysypał się biały proszek - relacjonuje rzecznik strażaków. -  Zgodnie z procedurami, na miejsce skierowana została specjalna grupa chemiczna.  Zarządzono ewakuację urzędu, natomiast dziewięcioro osób, które miały kontakt z substancją, zostało odizolowanych.

Substancja została zabezpieczona przez sanepid i wysłana do badań . - Pokój, w którym otwarto nieznaną przesyłkę, został zamknięty, a pracujące w nim osoby są cały czas badane przez lekarza.- mówi rzecznik płockiej policji, Krzysztof Piasek.

Rzecznik policji dodaje, że poza tym jednym pokojem urząd funkcjonuje normalnie.  Wszczęto śledztwo z artykułu 160 kodeksu karnego dotyczącego narażenia na utratę życia lub zdrowia. - Policjanci ustalają okoliczności tego zdarzenia, skąd przyszła przesyłka, kto mógł ją wysłać, w jakim celu - mówi policjant. - Przede wszystkim czekamy jednak na wyniki badań i informację, co to była za substancja.  

Na zdjęciu wejście od Zduńskiej, fot. Portal Płock

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE