Reklama

Euro 2016: Prezydent obstawia półfinał

Opublikowano:
Autor:

Euro 2016: Prezydent obstawia półfinał - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Na chwilę przed mistrzostwami Europy we Francji zaprosiliśmy znanych płocczan do zabawy we wróżki, które postarają się przewidzieć wyniki meczów. Wszyscy liczą, że polskiej reprezentacji uda się wyjść z grupy i dotrzeć przynajmniej do ćwierćfinału, ale już z obstawianiem wyników poszczególnych meczów bywało różnie.

Na chwilę przed mistrzostwami Europy we Francji zaprosiliśmy znanych płocczan do zabawy we wróżki, które postarają się przewidzieć wyniki meczów.  Wszyscy liczą, że polskiej reprezentacji uda się wyjść z grupy i dotrzeć przynajmniej do ćwierćfinału, ale już z obstawianiem wyników poszczególnych meczów bywało różnie.

Czy Polakom uda się wyjść z grupy, jak daleko zajdą i jakie będą wyniki poszczególnych meczów - takie pytania zadaliśmy politykom, samorządowcom i szefom piłkarskich klubów na chwilę przed startem mistrzostw Euro 2016, którymi żyje cała Europa. Komu uda się dobrze wytypować wyniki meczów? Przekonamy się już wkrótce - w niedzielę, 12 czerwca, Polska gra z Irlandią Północną, w czwartek, 16 czerwca - z Niemcami, a z Ukrainą - we wtorek, 21 czerwca.

Andrzej Nowakowski, prezydent Płocka: Zakładam, że uda nam się wyjść z grupy. A co dalej? Co najmniej - ćwierćfinał, najpewniej - półfinał, a najlepiej - finał. Irlandia może być czarnym koniem tych zawodów, ale powinniśmy wygrać ten mecz, choć trzeba pamiętać, że pierwsze mecze zwykle są najtrudniejsze. Mam nadzieję, że zwyciężymy 2:0. Z Ukrainą możemy wygrać 2:1. Z Niemcami jak zwykle będzie bardzo, bardzo trudno, liczę na remis 1:1.

Jacek Kruszewski, prezes Wisły Płock: Uważam, że to najlepsza reprezentacja Polski od wielu lat, dlatego wierzę,  że uda nam się wyjść z grupy i dojdziemy przynajmniej do ćwierćfinału. To dziś realny scenariusz. Irlandia jest niewygodnym przeciwnikiem, to nie będzie łatwe spotkanie, ale myślę, że mamy szansę wygrać go 2:1. Mecz z  Niemcami będzie bardzo trudny, z podtekstami, ale piękny. W historii tylko raz udało nam się wygrać z tym przeciwnikiem, więc zobaczymy wolę walki i mobilizację. Obstawiam, że padnie remis, przyjmijmy, że bramkowy 1:1. Gdyby się ziścił ten scenariusz, z Ukrainą powinniśmy zagrać już na luzie i mamy szansę na 2:0.

Artur Zieliński, prezes SPR Wisła Płock: W mojej opinii dzięki trenerowi Nawałce mamy świetnie przygotowany zespół, myślę, że jeden z najlepszych w polskiej piłce ostatnich lat. Na pewno wyjdziemy z grupy, to minimum, biorąc pod uwagę eliminacje. Liczę, że dojdziemy przynajmniej do ćwierćfinału. Z Irlandią zawsze nam się źle grało, ale wszystko będzie teraz zależało od dyspozycji drużyny, zobaczymy, co będzie z kontuzjowanym Grosickim. Wynik meczu Polska - Irlandia obstawiam na 1:0, z Niemcami - 2:2, a z Ukrainą zwycięstwo 2:1.

Elżbieta Gapińska, posłanka (PO): Oczywiście będę kibicować naszym piłkarzom i mocno wierzę, że uda się przynajmniej dojść do ćwierćfinałów. Moim marzeniem byłoby rzecz jasna, by Polacy znaleźli się w finale, ale tak jak powiedział Robert Lewandowski, każdy mecz po wyjściu z grupy będzie już sukcesem. Wynik meczu z Irlandią obstawiam na 2:0, z Niemcami myślę, że będzie remis 0:0, a z Ukrainą jestem optymistką i stawiam na 2:1.

Marek Jakubiak, poseł (Kukiz’15): Będę oczywiście kibicował naszej reprezentacji, według mnie Polacy zajmą trzecie miejsce w Europie! Obstawiam, że z Irlandią wygramy 2:1, a z Niemcami oraz z Ukrainą zremisujemy 1:1.

Marek Opioła, poseł (PiS): Zakładam, że naszej reprezentacji uda się wyjść z grupy. Liczę, że wygramy z Irlandią i Ukrainą, a z Niemcami będzie remis. Kiepska ze mnie wróżka, ale obstawiam, że z Irlandią zwyciężymy 2:0, z Ukrainą - 2:1, a z  Niemcami zremisujemy 1:1.

Piotr Zgorzelski, poseł (PSL): Patriotyzm i optymizm nakazują wierzyć i ja wierzę, że wyjdziemy z grupy i to jako najlepsi w grupie. Obstawiam, że z Irlandią i  Niemcami wygramy 1:0, a z Ukrainą 2:0.

Wioletta Kulpa, radna PiS: Oczywiście, będę kibicować piłkarzom. Myślę, że realne jest wyjście z grupy i przynajmniej ćwierćfinał. Zakładam, że z Irlandią Północną powinniśmy wygrać 2:1, choć to będzie trudny mecz. Obawiam się, że przegramy z Niemcami, obstawiam 1:3. Z Ukrainą wygramy lub zremisujemy 1:1.

Michał Sosnowski, radny PSL: Polska ma najlepszą kadrę od lat i wielu "młodych wilków" dla których duża światowa impreza to okazja do wypromowania się. W związku z tym patrzę optymistycznie. Wyjdziemy z grupy, a dalej... system pucharowy rządzi się swoimi prawami, więc wszystko się może zdarzyć - będzie decydowała dyspozycja dnia. Obstawiam: Polska - Irlandia Północna 2:0, Polska - Niemcy 1:1, Polska - Ukraina 2:1.

Wojciech Hetkowski, radny SLD: Gdy Polska grała z Holandią, obstawiałem, że znajdziemy się w półfinale, ale gdy z Litwą to... zacząłem mieć wątpliwości, czy uda nam się wyjść z grupy. Ale potencjał mamy duży, mocnych zawodników grających w dobrych klubach, i wielką determinację trenera Nawałki, więc liczę co najmniej na ćwierćfinał. Bardzo trudny będzie mecz z Irlandią, która zagra ostro prostą piłką. Gdybym miał zgadywać wynik meczu Polska -Irlandia obstawiłbym 2:1. Co do Niemiec - cóż, tu nie jestem optymistą - stawiam na 1:1 (serce) lub 2:0 (rozsądek). Z Ukrainą też nie będzie  łatwo, stawiam na ciężko wywalczone 1:0.

Jacek Żabka, członek zarządu Stowarzyszenia Sympatyków Klubu Wisła Płock: Jestem kibicem, więc zawsze wierzę w zwycięstwo i nie dopuszczam myśli o porażce. We wtorek jedziemy na mistrzostwa i mam nadzieję, że kolejny raz udamy się tam na mecz, gdy Polska będzie wychodziła z grupy. Liczę, że dojdziemy do finału! Obstawiam, że mecz z Irlandią będzie bardzo trudny, ale wygramy go 2:0, z Niemcami - wygramy  1:0, a Ukrainie wpakujemy 5:0!

 

Fot. Tomasz Miecznik / Portal Płock

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE