Reklama

Esperal Warszawa - wykorzystanie wszywek alkoholowych u alkoholików

Opublikowano:
Autor:

Esperal Warszawa - wykorzystanie wszywek alkoholowych u alkoholików - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Disulfiram jest jednym ze związków chemicznych z rodzaju tych organicznych. Substancja od wielu lat stosowana jest podczas leczenia alkoholizmu. Ma wpływ na metabolizm alkoholu w krwiobiegu, co w momencie nietrzeźwości powoduje wiele uciążliwych dolegliwości. Disulfiram to składnik leku nazywanego wszywką alkoholową lub esperalem. W Warszawie lekarstwo jest implantowane w ośrodkach leczących alkoholizm jak przykładowo Nasz Gabinet.

Disulfiram jest jednym ze związków chemicznych z rodzaju tych organicznych. Substancja od wielu lat stosowana jest podczas leczenia alkoholizmu. Ma wpływ na metabolizm alkoholu w krwiobiegu, co w momencie nietrzeźwości powoduje wiele uciążliwych dolegliwości. Disulfiram to składnik leku nazywanego wszywką alkoholową lub esperalem. W Warszawie lekarstwo jest implantowane w ośrodkach leczących alkoholizm jak przykładowo Nasz Gabinet.

Esperal Warszawa - co się stanie jak wypijesz

Kiedyś alkoholicy, przede wszystkim w momencie rozpoczęcia terapii, korzystali głównie ze spotkań tak zwanych Anonimowych Alkoholików lub pomocy psychologów w zamkniętych ośrodkach leczenia uzależnień. Od kilku lat popularne są sposoby farmakologiczne, a głównie esperal. Warszawa znana jest w przypadku leczenia uzależnień ze stosowania prawdziwych leków od wiarygodnych koncernów farmaceutycznych. Esperal w Warszawie występuje jako tabletka zażywana jak zwykła pigułka o określonych porach oraz w danych dawkach. W klinikach takich, jak Nasz Gabinet wykorzystywana jest inna forma esperalu, czyli wszywki alkoholowe. Jest jeden główny powód, dlaczego alkoholicy decydują się na taki typ leczenia. Sposób działania esperalu w chwili przerwania abstynencji. Nie tylko oddziałuje na ciało szybko (po ok. 5-10 minutach), ale długo, bo nawet przez 10 godzin. Reakcja esperalu może przypominać kaca, ale znacznie silniejszego niż zazwyczaj. W momencie, gdy picie nie okazuje się jednorazowym wydarzeniem, a przeistacza się w ciąg, wszywki alkoholowe mogą stopniowo wywoływać utratę wzroku oraz choroby narządów wewnętrznych. Działając w ten sposób, możliwy jest nawet zgon. Esperal pozwala w ten sposób żyć w postanowieniu, że lepszą opcją jest nieprzerywanie trzeźwości. Nie oznacza to jednak, że stan ten nigdy nie ulegnie zmianie. Aby tak się stało, konieczna jest walka ze źródłem alkoholizmu.

Esperal Warszawa - jak się implantuje wszywki alkoholowe

Implantacja esperalu w Warszawie to jeden z zabiegów, który nie trwa długo oraz nie oddziałuje negatywnie na codzienność. Pacjenci dowiadują się od chirurga w Naszym Gabinecie wszystkiego na temat esperalu, jego funkcji oraz samej implantacji wszywek alkoholowych. Całość trwa nie dłużej niż 30 minut. Ból nie jest problem, ponieważ lekarz podaje znieczulenie miejscowe. Wszycie esperalu może zostać wykonane tylko, jeśli pacjent zaliczy test trzeźwości, a działania chirurgiczne nie wpłynie negatywnie na zdrowie. Stan pacjenta musi być dokładnie znany, ponieważ niektóre choroby oraz alergia na disulfiram uniemożliwiają wykorzystanie esperalu. Wszywki alkoholowe zawsze umieszczane są na tyle głęboko pod skórą, aby lek nie był odczuwany. Pośladki i łopatki to obszary trudne do zaobserwowania, dlatego miejsce implantacji również gwarantuje dyskrecję. Jednorazowe wszycie esperalu to stała motywacja do walki z chorobą alkoholową przez 8-12 miesięcy.

Esperal Warszawa - cena wszywki alkoholowej i zabiegu

Nałóg alkoholowy oznacza duży koszt. Dotyczy to finansów, ale także innych wartościowych aspektów życia takich, jak kontakty z rodziną i przyjaciółmi oraz praca. Można to jednak odbudować, lecząc chorobę alkoholową. Ile w takim razie trzeba zapłacić za esperal? Cena w Naszym Gabinecie, jeśli chodzi o wszycie esperalu w Warszawie, zaczyna się od 450 zł. Nie jest jednoznacznie określona, ponieważ w każdym przypadku implantowana jest różna ilość wszywek alkoholowych. Do wyboru są różne warianty zabiegu, ale każdy z nich oznacza komfortowe i przemyślane leczenie, nad którym czuwa doświadczona kadra lekarzy specjalistów.

Artykuł napisany przy współpracy z lekarzem Szymonem Walieszkiewiczem.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE