Reklama

Reklama

Erasmus + w Zespole Szkół im. Leokadii Bergerowej w Płocku

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

Erasmus + w Zespole Szkół im. Leokadii Bergerowej w Płocku - Zdjęcie główne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości

Reklama

W niedzielę 16 maja 2021r. grupa sześćdziesięciu uczniów kształcących się w zawodzie technik weterynarii, technik rolnik, technik żywienia i usług gastronomicznych oraz technik architektury krajobrazu wyjedzie do greckiego miasta ParaliaPantaleimonas. Zarówno tam, jak i w okolicznych miejscowościach młodzież rozpocznie dwutygodniowe praktyki w greckich przedsiębiorstwach. Wyjazd potrwa od 16.05.2021r. do 29.05.2021r. Podczas wyjazdu młodzież wraz z opiekunami zdobywać będą praktyczne doświadczenia zawodowe i odwiedzą firmy, instytucje, gospodarstwa, przychodnie weterynaryjne oraz hotele, aby zwiększyć swoje umiejętności i wiedzę z obszarów, w których się kształcą. Partnerem w projekcie jest grecka instytucja Center For Vocational Training, która specjalizuje się w realizacji europejskich mobilności w obszarze kształcenia zawodowego.

,,Doskonalenie zawodowe – praktyki dla uczniów z Płocka w Grecji” projekt Erasmus + realizowany jest w Zespole Szkół im. Leokadii Bergerowej w Płocku od września 2020r. i jest finansowany z Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój (POWER) w ramach „Międzynarodowej mobilności edukacyjnej uczniów i absolwentów oraz kadry kształcenia zawodowego” w sektorze Kształcenie i szkolenia zawodowe Konkurs 2020.

Przed wyjazdem do Grecji uczniowie klas drugich i trzecich realizowali kompleksowe przygotowanie do mobilności w postaci: intensywnego kursu języka angielskiego, zajęć pedagogicznych związanych z tematyką staży i podnoszeniem motywacji oraz zajęć kulturowych, w tym elementów obyczajowości greckiej. Dzięki mobilności uczniowie realizujący staże zagraniczne w Grecji podniosą kompetencje i umiejętności zawodowe, językowe, świadomość międzykulturową, kompetencje społeczne, personalne i organizacyjne.Oprócz umiejętności praktycznych związanych z kierunkiem zawodowym młodzież będzie miała możliwość poprawy swoich umiejętności językowych i nauczy się, jak radzić sobie w nowym środowisku.

Oczywiście wyjazd do Grecji to nie tylko praca, nauka języka i zdobywanie doświadczenia, ale także odpoczynek i wiele atrakcji. W czasie wolnym młodzież pojedzie na wycieczkę do najbardziej malowniczych formacji skalnych na świecie, greckich Meteorów. Dodatkowo uczniowie wraz z opiekunami zwiedzą: 

Saloniki, Litochoro oraz San Pantaleimon w Platamonas.

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE