Reklama

Epidemia wraca do szpitala. Trzech pacjentów z potwierdzonym COVID-19 [RAPORT Z WINIAR]

Opublikowano:
Autor:

Epidemia wraca do szpitala. Trzech pacjentów z potwierdzonym COVID-19 [RAPORT Z WINIAR] - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Po kilku dniach przerwy, w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Płocku znów pojawili się pacjenci z potwierdzonym COVID-19, mimo iż oddział zakaźny nie jest dedykowany do leczenia COVID-19. Będą próby odesłania ich do warszawskich szpitali, ale dyrektor zapowiada skierowanie pisma do wojewody z prośbą o przywrócenie Winiar do listy placówek leczących COVID-19. 

Po kilku dniach przerwy, w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Płocku znów pojawili się pacjenci z potwierdzonym COVID-19, mimo iż oddział zakaźny nie jest dedykowany do leczenia COVID-19. Będą próby odesłania ich do warszawskich szpitali, ale dyrektor zapowiada skierowanie pisma do wojewody z prośbą o przywrócenie Winiar do listy placówek leczących COVID-19. 

Dane liczbowe:

  • 13 pacjentów na oddziale zakaźnym,
  • 3 z potwierdzonym COVID-19,
  • 0 na oddziale intensywnej opieki medycznej
  • 120 osób zgłosiło się do szpitalnego oddziału ratunkowego w niedzielę 21 czerwca 
  • 38 osoby przyjęto do szpitala, 
  • 421 pacjentów hospitalizowano w niedzielę 21 czerwca.

Pobrania:

  • 34 pobrań przez weekend,
  • w tym 20 na oddziale zakaźnym, 
  • 1005 pobrań od początku pandemii.

Przez weekend do Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Płocku trafiły trzy osoby z potwierdzonym COVID-19. To mieszkanki gmin: Mała Wieś, Gostynin i Słubice. Jak podaje dyrektor Stanisław Kwiatkowski, to osoby starsze, mające inne choroby. Póki co ich stan jest stabilny. 

-  Obserwujemy, co się dzieje na ulicach czy w sklepach. Młodzież praktycznie nie nosi masek. Moim zdaniem przechodzą chorobę bezobjawowo i zarażają osoby starsze, bardziej narażone na wirusa. To moje osobiste zdanie - podkreśla Kwiatkowski. - Będą próby przewiezienia pacjentów do Warszawy, ale będziemy kontaktować się z wojewodą, żeby odwiesił swoją decyzję sprzed tygodnia. Bierzemy społeczną odpowiedzialność za leczenie tych osób, ale nie będziemy leczyć za darmo - wskazuje. 

Przypomnijmy, że od poniedziałku 15 czerwca szpital zakaźny w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Płocku ma już nie leczyć osób z potwierdzonym COVID-19. Zadania przejmują inne placówki. 

Pewności co do tego, czy warszawskie szpitale chętnie przyjmą chorych z Płocka po prostu nie ma. Nie wiadomo jakie wytyczne dostały szpitale dedykowane do leczenia COVID-19. Jak mówi dyrektor, dla placówki obecna sytuacja jest trudniejsza, niż gdyby oddział zakaźny miał być dedykowany. 

- Do powrotu sytuacji, kiedy byliśmy dedykowani do leczenia COVID-19, wystarczy jedno pismo - mówi dyrektor. - Wzrost liczby przypadków niepokojąco się utrzymuje. Weźmy pod uwagę, że w ani w Ostrołęce, ani w Ciechanowie, ani w Płocku nie ma dedykowanego oddziału do leczenia COVID-19. Moim zdaniem odział w Płocku dalej powinien być dedykowany do leczenia COVID. 

Póki co w placówce jest 13 pacjentów na oddziale zakaźnym. Wszyscy przebywają w izolatkach, a tych jest 18. Pozostałe oddziały, jak płucny czy dermatologia, wróciły już do normalnej pracy. Co w przypadku, gdy pacjentów w najbliższych dniach przybędzie i miejsca na zakaźnym jednak zabraknie?

- To dobre pytanie, na które jeszcze nie ma odpowiedzi - nie ukrywa Kwiatkowski. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE