Reklama

Epidemia na szpitalnych oddziałach. Jaki to wirus?

Opublikowano:
Autor:

Epidemia na szpitalnych oddziałach. Jaki to wirus? - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Na przynajmniej dwóch oddziałach w szpitalu na Winiarach przez kilka ostatnich tygodni panowała epidemia. Jak teraz wygląda sytuacja?

Na przynajmniej dwóch oddziałach w szpitalu na Winiarach przez kilka ostatnich tygodni panowała epidemia. Jak teraz wygląda sytuacja?

Miesiąc temu na drzwiach wejściowych przynajmniej dwóch oddziałów - onkologicznego i dziecięcego - umieszczono kartkę z ostrzeżeniem. Na oddziałach panowała epidemia wirusa RSV, przez co ograniczono odwiedziny u chorych, a dzieci młodsze niż 14 lat w ogóle nie mogły wejść na oddział. 

Dyrekcja uspokaja, że sytuacja jest już opanowana. 

- Takie rzeczy się po prostu zdarzają w szpitalu - mówi Stanisław Kwiatkowski, dyrektor placówki. - Na neurologii zarządzono dodatkowe dyżury. Do pacjentów był wydzielony specjalny personel, ale z tego co wiem ognisko jest już opanowane. 

Wirus RSV może powodować zapalenie płuc i oskrzelików, czasami tchawicy i oskrzeli. Głównym objawem jest kaszel. Powikłaniem może być zapalenie ucha środkowego, a nawet serca. Leczenie polega na utrzymywaniu odpowiedniej ciepłoty ciała oraz przyjmowaniu płynów. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE