Reklama

Energa odwołuje alarm, ale kilkaset osób wciąż bez prądu

Opublikowano:
Autor:

Energa odwołuje alarm, ale kilkaset osób wciąż bez prądu - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości W niedzielne południe Energa Operator ogłosiła zakończenie awarii masowej w oddziale Płock. Wprowadzona została po burzach, jakie przeszły nad Polską w nocy z czwartku na piątek. Działania w terenie trwają nadal, a na podłączenie czeka jeszcze ok. 850 odbiorców.

W niedzielne południe Energa Operator ogłosiła zakończenie awarii masowej w oddziale Płock. Wprowadzona została po burzach, jakie przeszły nad Polską w nocy z czwartku na piątek. Działania w terenie trwają nadal, a na podłączenie czeka jeszcze ok. 850 odbiorców.

Tuż po załamaniu pogody w regionie Płocka bez prądu znalazło się ok. 60 tys. odbiorców. Już w piątek dzięki wytrwałej pracy ekip monterskich sukcesywnie redukowano tę liczbę, wpierw o połowę, a potem do ok. 2 tys. odbiorców bez zasilania (stan na sobotę rano).

Niestety, ostatnie przypadki awarii okazały się najcięższymi. Choć w niedzielę w południe stan awarii masowej został odwołany w oddziale płockim, bez prądu nadal pozostaje ok. 850 odbiorców. Pracownicy Energi Operatora dokładają starań, aby ostatnich napraw na liniach średniego napięcia dokonać jeszcze dziś, a następnie przystąpić do realizacji zgłoszeń z sieci niskiego napięcia.

Grupa Energa jest jedną z czterech największych grup energetycznych w Polsce, z wiodącą pozycją na polskim rynku pod względem udziału energii elektrycznej pochodzącej ze źródeł odnawialnych w produkcji własnej. Podstawowa działalność Grupy obejmuje dystrybucję, wytwarzanie oraz obrót energią elektryczną. Dostarcza i sprzedaje prąd ponad 3 mln klientów, zarówno gospodarstwom domowym, jak i przedsiębiorcom.

Grupa Energa jest trzecim największym zintegrowanym operatorem systemu dystrybucyjnego (OSD) w Polsce pod względem wolumenu dostarczanej energii. Sieć dystrybucyjna składa się z linii energetycznych o łącznej długości 185 tys. km i obejmuje swoim zasięgiem obszar blisko 75 tys. km2, co stanowi ok. 24 proc. powierzchni kraju.

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE