Emocje do samego końca. Jutrzenka wygrywa po serii karnych! [ZDJĘCIA]

Emocje do samego końca. Jutrzenka wygrywa po serii karnych! [ZDJĘCIA] - Zdjęcie główne
Zobacz
73
zdjęć

WiadomościZa nami mecz pełen emocji. Piłkarki ręczne Jutrzenki Płock wygrały u siebie po zaciętym meczu. Rozstrzygnięcie przyszło dopiero po serii rzutów karnych!

To był ważny mecz dla pierwszoligowych piłkarek Jutrzenki Płock. Szczypiornistki, po zwycięstwie w ostatniej kolejce w Kwidzynie (32 do 20), były głodne kolejnych punktów. Tym razem piłkarki podjęły u siebie drużynę Bukowsko-Dopiewski KPR - zespół zajmujący trzecie miejsce w tabeli.

Historia starć z ostatnich dwóch sezonów pokazywała, że trudno było wskazać na faworyta. W sezonie 21/22 płocczanki dwukrotnie pokonały zespół z Dopiewa, nieco gorzej było w sezonie 2022/2023.

Mecz, który odbył się w sobotę, 6 kwietnia, w Płocku, był niezwykle emocjonującym widowiskiem, a wynik - przez całe spotkanie - cały czas był "na styku", choć to Jutrzenka przez 60. minut goniła rywala. Efekt? Pierwsza połowa to nieznaczna przewaga przyjezdnych (13:14), a całe starcie zakończyło się remisem (24:24)

By wyłonić zwycięzcę konieczna była seria rzutów karnych, w której lepsze okazały się zawodniczki Jutrzenki Płock (5:4).

Dla płockiego klubu strzelały: Nowakowska, Rogowska - Kowalewska, Charzyńska 3, Zawadzka, Igielska 3, Stasiak 2, Kwiatkowska, Rędzińska 4, Mękarska 6, Augustyniak, Muras, Szczechowicz 1, Kudźba 5

Zobaczcie relację zdjęciową Tomasza Miecznika.