Reklama

Elżbieta Gapińska o swoim wyborczym wyniku: Płoccznie mnie nie zawiedli

Opublikowano:
Autor:

Elżbieta Gapińska o swoim wyborczym wyniku: Płoccznie mnie nie zawiedli - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości - Szkoda, że mandat z listy Prawa i Sprawiedliwości nie przypadnie nikomu z Płocka - mówi posłanka Elżbieta Gapińska. - Deklaruję współpracę z każdym w najważniejszych sprawach dla okręgu. Najważniejszy jest wspólny cel. Ważne, by nie siedzieć z założonymi rękami i czekać.

- Szkoda, że mandat z listy Prawa i Sprawiedliwości nie przypadnie nikomu z Płocka - mówi posłanka Elżbieta Gapińska. - Deklaruję współpracę z każdym w najistotniejszych sprawach dla okręgu. Najważniejszy jest wspólny cel. Ważne, aby nie siedzieć z założonymi rękami i czekać, tylko działać.

Elżbieta Gapińska w wyborach do Sejmu zdobyła 10 tys. 905 głosów. Można już gratulować mandatu?

- Jeszcze żadnych gratulacji nie przyjmuję, ale chyba może powiedzieć, że Płock mnie nie zawiódł - mówi posłanka. - Jeśli dostanę mandat, to byłabym trzecia kadencja. Teraz czekam na ogłoszenie oficjalnych wyników.

Komentuje wyborczy wynik, przewagę Prawa i Sprawiedliwości: - W sumie jest podobny do tego sprzed 4 lat, też było dla nas 16,4 proc. Przewaga PiS-u nad PO była wyraźna. PSL wówczas miał mniejszy wynik niż ten obecny.

Dodaje, że to była intensywna kampania wyborcza. - Robiłam co mogłam, starałam się być bardzo aktywna. Uważam, że dałam z siebie wszystko. Rozdawałam ulotki, przekonywałam osobiście w miejscach publicznych i na spotkaniach. Dziennie 10-12 godzin pracy. Oczywiście, że życzyłabym sobie lepszego wyniku dla Koalicji Obywatelskiej w naszym okręgu, wyniku tak na poziomie ok. 20 proc., ale musimy przyjąć to, co jest. Cieszy mnie to, że jako opozycja, wygraliśmy w wyborach do Senatu. Daje to szansę na wybór marszałka - dodaje. Kandydaci Koalicji Obywatelskiej zdobyli 43 mandaty w Senacie, PSL przypadły 3, z kolei 2 będą dla SLD. Trzy przypadły kandydatom sympatyzującym z opozycją, ale startującym z własnych komitetów. Oznacza to, że opozycja ma większość w Senacie. 48 mandatów zdobyli kandydaci z list PiS. Jeden mandat przypadł Lidii Staroń (nie miała konkurenta z PiS).

Elżbieta Gapińska twierdzi, że nie jest zaskoczona powrotem Lewicy do Sejmu. - Lewica była rozdrobniona. Najwyraźniej dostali od wyborców bonus za zjednoczenie. Zaskoczył mnie natomiast wynik Konfederacji. PiS starał się raczej blokować to, co od nich bardziej na prawo. PSL nadal ma mocną pozycję na Mazowszu, akurat mandat dla nich uważałam za pewny.

Priorytety? Wymienia powstanie trasy S10, rozbudowę Drogi Krajowej nr 62, powstanie połączenia kolejowego między Płockiem a Modlinem. Zaniepokoiła ją wcześniejsza wypowiedź ministra Łukasza Szumowskiego, że nie wiadomo czy centrum onkologii w Płocku będzie miało finansowanie. Wymienia także powstanie w Płocku sali koncertowej. - Pewnie wiele spraw jeszcze się pojawi. Deklaruję współpracę z każdym w najważniejszych sprawach dla okręgu.

A jutro rano ponownie musi będzie w Sejmie na posiedzeniu.

[ZT]23777[/ZT]

[ZT]23774[/ZT]

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE