Reklama

Elektrycznym autem po Płocku. Renault i Nissan w akcji

Opublikowano:
Autor:

Elektrycznym autem po Płocku. Renault i Nissan w akcji - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Przez dwa tygodnie samochód elektryczny testować będą strażnicy miejscy podczas codziennej służby. Do darmowych testów na początek posłuży im Renault Kangoo, a dokładniej - pięcioosobowy van.

Przez dwa tygodnie samochód elektryczny testować będą strażnicy miejscy podczas codziennej służby. Do darmowych testów na początek posłuży im Renault Kangoo, a dokładniej - pięcioosobowy van.

Pomimo, że zgodnie z ustawą o elektromobilności i paliwach  samorządy są zobowiązane do wymiany floty samochodów i posiadania 10 proc. pojazdów zeroemisyjnych dopiero od roku 2022,  płocki ratusz podjął decyzję o rozpoczęciu już teraz procesu testowania pojazdów elektrycznych. Pozyskanie samochodów elektrycznych jest również jednym z elementów polityki miasta w zakresie ochrony środowiska.

- Chcemy przeanalizować, jakie są koszty i korzyści z użytkowania samochodu elektrycznego w codziennej służbie. W grę wchodzić będzie zakup lub wynajem długoterminowy. Wynajem brany jest pod uwagę ze względu na dynamiczny rozwój technologii napędów pojazdów elektrycznych oraz zwiększającej się stale ofercie rynkowej - tłumaczy st. insp. Jolanta Głowacka, rzecznik prasowy Straży Miejskiej w Płocku.

W  lipcu SM w planach  ma również zamiar przez dwa tygodnie  testować samochód elektryczny marki Nissan eNV200, także w wersji pięcioosobowego vana.

 
 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE