Reklama

Eksplozja propozycji na wakacje z POKiS-em

Opublikowano:
Autor:

Eksplozja propozycji na wakacje z POKiS-em - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Dzięki zajęciom, które przygotowuje Płocki Ośrodek Kultury i Sztuki, dzieci nie powinny nudzić się w czasie wakacji.

Dzięki zajęciom, które przygotowuje Płocki Ośrodek Kultury i Sztuki, dzieci nie powinny nudzić się w czasie wakacji.

Już w poniedziałek 1 lipca w Galerii Sztuki Dzieci i Młodzieży ruszyły wakacyjne warsztaty artystyczne „Barwna eksplozja”, które zostały połączone z warsztatami ceramicznymi w Sierpcu i warsztatami plastycznymi w Galerii i Ośrodku Twórczości Dziecięcej w Toruniu. Płockie warsztaty odbywają się w Centrum Handlowym Atrium Mosty.

Od 1 do 13 lipca potrwają zajęcia „Hip-hop na podwórkach” organizowane w dawnym lokalu „Metalowies/Sfinks”. W programie: pokazy filmów o tańcu, warsztaty hip-hop i break dance, pokazy filmów o tańcu. Warsztaty poprowadzi instruktor tańca Zbigniew Góral.

Tego samego dnia rozpoczęły się również Warsztaty artystyczne ,,Wybieram sztukę”, które w Pracowni Plastycznej POKiS poprowadzi plastyczka Anna Liśkiewicz. Uczestnicy zajęć zostali podzieleni na grupy. Czekają ich zajęcia rysunkowe, malarskie, rzeźbiarskie, gobelinowe, papieroplastyczne, collage oraz decoupage.

Młodzi artyści mogą poznać sztukę przez zabawę i aktywne formy animacji. Świat zainteresowań i bogactwo technik plastycznych mogą być dla nich początkiem wielkiej przygody z twórczością. Obcowanie z farbami, pastelami, tkaniną pozwoli dzieciom i młodzieży zrealizować barwne marzenia. Warsztaty powinny dać uczestnikom wiele radości i możliwości poznania nowych technik. Finałem warsztatów będzie wystawa w Galerii P w Urzędzie Miasta Płocka.

„Piszemy scenariusze filmów o Płocku” to przewodni motyw warsztatów literackich, które rozpoczęły się dzisiaj, a potrwają aż do końca lipca. Uczestnicy zajęć będą zapoznawali się z zasadami zasadami pisania scenariuszy filmowych. Wezmą również udział w przeglądzie etiud studentów szkól filmowych. Zajęcia prowadzi Marek Grala.

Od 8 do 12 lipca potrwają warsztaty fotograficzne „Moje miasto inaczej”, które w Domu Darmstadt poprowadzi Adam Bębenista. W tym samym czasie w sali POKiS-u Anna Fabiszewska prowadzić będzie zajęcia z tańca nowoczesnego.

Na 13 lipca w budynku przy Tumskiej 13 zaplanowany został Hiphopowy Festiwal Podwórkowy. Jedną z jego największych atrakcji będzie premiera płyty PPWK.

28 lipca na placu przy kościele parafialnym pw. św. Benedykta odbędzie się „Akcja Animacja”. W planach są animacje plastyczne, pokazy i warsztaty taneczne, występy wokalistek Pracowni Muzycznej i zespołów działających w Płockim Ośrodku Kultury i Sztuki.

Fot. Archiwum POKiS

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE