Reklama

Dziwna konstrukcja przed budynkiem starostwa [FOTO]

Opublikowano:
Autor:

Dziwna konstrukcja przed budynkiem starostwa [FOTO] - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości W Płocku nie ma drugiej takiej konstrukcji, chociaż są jej pierwowzory – prawdziwe drzewa. Podobnie jak liście na prawdziwych drzewach będzie także potrzebowała energii słonecznej.

W Płocku nie ma drugiej takiej konstrukcji, chociaż są jej pierwowzory – prawdziwe drzewa. Podobnie jak liście na prawdziwych drzewach będzie także potrzebowała energii słonecznej.

Pisaliśmy już o energetycznym drzewie, które miało stanąć do końca lipca przed budynkiem Starostwa Powiatowego. Przypomnijmy, że drzewko OZE ma być zdolne do przekształcenia energii słonecznej w energię elektryczną

[ZT]15806[/ZT]

Już można przyjrzeć się tej konstrukcji ze stali wzorowanej na prawdziwym drzewie. W projekcie uwzględniono wysoką na około trzy metry imitację pnia drzewa, a także cztery gałęzie, przy których można dostrzec dwanaście złotych gwiazd w kręgu z flagi europejskiej, natomiast tuż nad nimi, zamiast liści, są zamontowane panele polikrystaliczne.

Drzewo będzie służyło do ładowania baterii smartfonów, tabletów i laptopów, a także posłuży do celów edukacyjnych. Uczestnicy projektu, jak tłumaczą w Starostwie Powiatowym, będą mogli zdobyć w ten sposób wiedzę teoretyczną i praktyczną na temat odnawialnych źródeł energii, ich działania i podstaw montażu, eksploatacji oraz procesów wytwórczych energii. Energia elektryczna wygenerowana z energii słonecznej zasilać powinna również lampy led do oświetlenia drzewka OZE. Opracowaniem graficznym, dokumentacją techniczną i wykonaniem zajęła się firma LiWaterTech Sp. z o. o. Powstanie energetycznego drzewa to koszt 83,7 tys. zł.

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE