Reklama

Dziś pojedziemy Dobrzyńską bez przeszkód

Opublikowano:
Autor:

Dziś pojedziemy Dobrzyńską bez przeszkód - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Wprawdzie prace jeszcze się nie zakończyły, ale kierowców z pewnością ucieszy wiadomość, że dziś wieczorem Dobrzyńską pojedziemy już bez przeszkód.

Wprawdzie prace jeszcze się nie zakończyły, ale kierowców z pewnością ucieszy wiadomość, że dziś wieczorem Dobrzyńską pojedziemy już bez przeszkód.

Dobiega końca układanie warstwy ścieralnej nawierzchni jezdni i już dziś, w poniedziałek, wieczorem powinniśmy bez żadnych utrudnień pojechać Dobrzyńską na odcinku od ronda Grabskich do ronda na skrzyżowaniu ze Zglenickiego. Co prawda - jak zastrzega Konrad Kozłowski z biura prasowego Ratusza, przebudowa ulicy jeszcze się nie zakończyła, bo w najbliższych dniach trwać będą jeszcze prace związane z budową chodników i ścieżki rowerowej, ale kierowcy już dziś między 18.00 a 20.00 mogą się spodziewać końca utrudnień związanych z mijankami i zwężeniami.

Rozbudowa Dobrzyńskiej i Traktowej kosztuje 24 mln zł, ale lwia część, bo aż 20 mln zł, to środki unijne. Aby otrzymać to wsparcie, miasto musiało się wyrobić do końca roku. Jak już pisaliśmy, inwestycja polegała na rozbudowie infrastruktury drogowej, a także sanitarnej, deszczowej, wodociągowej, gazowej, energetycznej i telekomunikacyjnej w ciągu dróg wojewódzkich nr 559 i 562, budowie nowych rond (pierwszego na skrzyżowaniu ul. Dobrzyńskiej z ul. Traktową i Maszewską, drugiego -  Dobrzyńskiej z  Medyczną i trzeciego na rozbudowanym skrzyżowaniu Dobrzyńskiej i Zglenickiego), a także na montażu energooszczędnego oświetlenia. Łącznie będzie wykonane 2,8 km dróg, 5,6 km chodników, 2,8 km ścieżki rowerowej. Rozbudowa Dobrzyńskiej objęła odcinek od skrzyżowania z ul. Zglenickiego do ronda Grabskich, z kolei przebudowa Traktowej wiąże się z przebudową skrzyżowania ul. Szpitalnej z ul. Traktową w postaci ronda. Inwestycja ma poprawić dojazd do szpitala, ułatwić również dojazd pracownikom do Orlenu.

 

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE