Reklama

Dziś kabarety. W amfiteatrze jest TV [FOTO]

Opublikowano:
Autor:

Dziś kabarety. W amfiteatrze jest TV [FOTO] - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Wieczorem rozpocznie się dziesiąta jubileuszowa Płocka Noc Kabaretowa. W amfiteatrze gotowa jest już scena, trwają ostatnie próby i przygotowania. Na miejscu jest ekipa telewizyjna, która zarejestruje występy kabaretów.

W niedzielę wieczorem rozpoczyna się dziesiąta jubileuszowa Płocka Noc Kabaretowa. W amfiteatrze gotowa jest już scena, trwają ostatnie próby i przygotowania. Na miejscu jest ekipa telewizyjna, która zarejestruje występy kabaretów.

Tradycyjnie jak co roku Płocka Noc Kabaretowa odbędzie się w amfiteatrze nad Wisłą. Tym razem program będzie nosił nazwę „Olimpiada Uśmiechu!”. W centralnym punkcie sceny ustawiono już znicz, który jednak nie przypomina znicza olimpijskiego. Swoje skecze zaprezentują najpopularniejsze polskie kabarety, m.in.: Paranienomalni, Kabaret Skeczów Męczących, Kabaret Nowaki, Formacja Chatelet, Kabaret Łowcy.B. Wystąpią również  Marian Opania, Wiktor Zborowski i Artur Andrus.

W środę, a więc na kilka dni przed kolejną odsłoną Płockiej Nocy Kabaretowej, kabarety, które wystąpią w płockim amfiteatrze, obwieściły, że telewizyjna Dwójka w ostatniej chwili wycofała się z transmisji na żywo z Płocka.  Decyzja telewizji wywołała falę komentarzy, zwłaszcza zaproszonych do Płocka kabaretów.

Dlaczego telewizja zrezygnowała z transmisji? Lakoniczną odpowiedź dostaliśmy od rzeczniczki TVP Aleksandry Gieros -Brzezińskiej. -  „Dyrektor TVP2 Maciej Chmiel zrezygnował z przywileju transmisji Płockiej Nocy Kabaretowej, gdyż uznał, że przedsięwzięcie to jest nieprzygotowane” - napisała w mailu rzeczniczka TVP.  - Jak stwierdził dyrektor Chmiel - "temat tej imprezy jest dla niego zamknięty".

Jednak organizatorzy nie zrezygnowali z realizacji telewizyjnej przedsięwzięcia. Została wynajęta ekipa, która zarejestruje występy. Nie jest jeszcze ustalone czy i która stacja wyemituje płocki kabareton.

Co istotne, organizatorzy mają podpisaną  umowę  z miastem na dofinansowanie Płockiej Nocy Kabaretowej w kwocie ok. 250 tys. zł, ale umowa przewiduje promocję miasta poprzez transmisję ogólnopolską. - Jeśli nie dojdzie do skutku, będziemy musieli renegocjować umowę – zapowiedział w rozmowie z nami prezydent Andrzej Nowakowski.

Tych, którzy wybierają się dziś do amfiteatru, czeka zapewne spora dawka humoru prawie do północy. Płocka Noc Kabaretowa według planów rozpocznie się o godzinie 19.45 i potrwa do 23.30.

 

Fot. Portal Płock

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE