Dziewczyny zaszalały, teraz pojadą do Włoch

Dziewczyny zaszalały, teraz pojadą do Włoch - Zdjęcie główne

WiadomościZ mnóstwem pucharów, medali i dyplomów oraz oczywiście uśmiechami wróciły z XV Mistrzostw Polski płockie cheerleaderki! Startowały z powodzeniem w trzech kategoriach. Najstarsze, z zespołu Impact, wywalczyły kwalifikację do czerwcowych mistrzostw Europy we Włoszech.

XV Mistrzostwa Polski Cheerleaders odbyły się w miniony weekend w Jezierzycach koło Słupska. Startowało ponad 50 zespołów z całej Polski. - Pierwszy raz wracałyśmy z aż tyloma nagrodami- śmieje się Katarzyna Sylwestrzak, prezeska Stowarzyszenia Na Rzecz Rozwoju Tańca Impresja, jednego z benefincjentów V edycji konkursu Fundacji „Fundusz Grantowy dla Płocka”. Dziewczęta otrzymały grant 4000 zł, pieniądze przeznaczono na dofinansowanie tego wyjazdu.

Płocczanki wystartowały w trzech kategoriach wiekowych i w trzech dywizjach: Cheerleaders Dance – z elementami obowiązkowymi, Cheerleaders Pom Dance - czyli taneczny show oraz Cheer- nowy styl, znany z amerykańskich filmów, połączenie tańca z elementami akrobatycznymi. - Wywalczyłyśmy złoto, srebro i brąz jako formacje i duety - dodaje Sylwestrzak. Najlepiej zaprezentowały się dziewczęta z formacji Impuls (14-15 lat), które wytańczyły złoto jako zespół, a dwa duety zdobyły złoto i srebro! Jako jedyne startowały też w kategorii Pom Dance. Pozostałe cheerleaderki walczyły w dywizji Dance. Najmłodsze, z zespołu Impreska (10-12 lat), wywalczyły brąz jako zespół i duet. Najstarsze, z zespołu Impact, stanęły na podium na drugim miejscu, ale duet zdobył już złoto. Tu, oprócz dyplomów i pucharów, dziewczęta zdobyły kwalifikację do ME . W czerwcu pojadą do Włoch reprezentować Płock i Polskę.