Reklama

Reklama

Dzień Walki z Bezrobociem. Jak to wygląda?

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: Pixabay

Dzień Walki z Bezrobociem. Jak to wygląda? - Zdjęcie główne

foto Pixabay

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości 11 kwietnia przypada Ogólnopolski Dzień Walki z Bezrobociem. Z tej okazji Urząd Statystyczny w Warszawie pokusił się o krótkie opracowanie, dotyczące sytuacji na Mazowszu.

Reklama

W końcu 2020 r. stopa bezrobocia wynosiła w Polsce 6,2 proc., na Mazowszu było to 5,2 proc., a w Płocku - 7 proc.

Z infromacji US wynika, że na Mazowszu w 2020 r. napływ bezrobotnych był wyższy niż ich odpływ. Krótko mówiąc, do rejestrów trafiło 160 tys. "nowych" osób, a wykreślono 136 tys. 

Wyrejestrowanie osoby bezrobotnej - to akurat pozytywne - najczęściej następowało z powodu podjęcia pracy (ponad 60 proc.).

- Znaczny był też udział przypadków niepotwierdzenia gotowości do pracy. W stolicy dochodziło do tego częściej niż w województwie - informuje US w Warszawie.

Sytuację stara się poprawić m.in. Fundusz Pracy. W 2020 r. przekazał na walkę z bezrobociem (w województwie mazowieckim) ok. 3 mld zł.

Zdecydowanie najwięcej pieniędzy przeznaczono na aktywne formy przeciwdziałania bezrobociu (89 proc.). Na zasiłki dla bezrobotnych poszło 9 proc.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy