Reklama

Dziecięce tornistry są za ciężkie. Kolejne "lekkie plecaki" w rękach płocczan [FOTO]

Opublikowano:
Autor:

Dziecięce tornistry są za ciężkie. Kolejne "lekkie plecaki" w rękach płocczan [FOTO] - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Dziecięcy plecak powinien ważyć maksymalnie kilka kilogramów, a często dochodzi nawet do dziesięciu. Blisko 100 uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 17 zamieni tradycyjne podręczniki na tablety. Projekt "Lekki Plecak" finansowany jest ze środków Miasta Płocka i współfinansowany przez PKN ORLEN.

Dziecięcy plecak powinien ważyć maksymalnie kilka kilogramów, a często dochodzi nawet do dziesięciu. Blisko 100 uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 17 zamieni tradycyjne podręczniki na tablety. Projekt "Lekki Plecak" finansowany jest ze środków Miasta Płocka i współfinansowany przez PKN ORLEN. 

To czwarta odsłona akcja, a z tabletów cieszą się uczniowie trzeciej podstawówki - wcześniejsze edycje dotyczyły Szkół Podstawowych nr 15 i 23 (dwie edycje). Teraz nowoczesne urządzenia otrzymało 94 uczniów IV i V klas ze Szkoły Podstawowej nr 17. Od dziś uczniowie nie będą przynosić do szkoły  tradycyjnych podręczników do takich przedmiotów jak: przyroda, biologia, geografia, język polski, matematyka, historia, język angielski, fizyka i chemia. W szkole zajęcia będą prowadzone z wykorzystaniem tabletów z e-podręcznikami.

- Jesteśmy przekonani o słuszności o słuszności tej idei, bo Wasze zdrowie jest dla nas najważniejsze - mówił Roman Siemiątkowski, zastępca prezydenta ds. polityki społecznej. 

Wyliczenia dotyczące ciężarów plecaków dzieci przedstawiła zaś Wioletta Kulpa, kierownik marketingu w PKN ORLEN. Przytoczyła wyliczenia specjalistów, zgodnie z którymi plecak nie powinien ważyć niż 10-15 proc. masy ciała dziecka. 

- Są dzieci, które ważą nawet 30 kilogramów. Waga plecaka to siedem, często więcej kilogramów. To przekracza wspomniane 10 procent. Program, który rozpoczęliśmy w 2016 roku ma dbać o wasze zdrowie - zapewniała. 

Od 2016 roku programem objęto 520 młodych płocczan. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE