Reklama

Dzieci do szkoły szły po błocie śniegowym. Kto za to odpowiada?

Opublikowano:
Autor:

Dzieci do szkoły szły po błocie śniegowym. Kto za to odpowiada? - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości - Dzieci pójdą do szkoły, taplając się w śniegu i błocie - zaalarmował nas Czytelnik. Kto odpowiada za uprzątnięcie chodnika przy Parku Północnym?

- Dzieci pójdą do szkoły, taplając się w śniegu i błocie - zaalarmował nas Czytelnik. Kto odpowiada za uprzątnięcie chodnika przy Parku Północnym? 

Czytelnik zaalarmował nas za pośrednictwem Facebooka o złej sytuacji chodnika przy Zespole Szkół nr 5. 

-  Tu też są wąskie chodniki do odśnieżenia, ale teren chyba niczyj, nikt czeka na odwilż jak widać. Uprzątnięty jest chodnik od szkoły do furtki placu, a potem kajak - napisał na portalu społecznościowym.

Poprosiliśmy ratusz o komentarz w tej sprawie. Jak ustalili urzędnicy, ta część chodnika rzeczywiście należy do miasta i nastąpiło tam drobne opóźnienie. Jak tłumaczą, spowodowane było ciągłymi opadami deszczu. Ponadto firma, która dba o czystość ulic i chodników, w pierwszej kolejności zajmuje się tymi najczęściej uczęszczanymi. Osiedlowe muszą poczekać. 

- Miejsce przedstawione na zdjęciu jest, jak sam Czytelnik wskazuje, przejściem tymczasowym, z którego błoto pośniegowe usuwane jest w drugiej kolejności - wyjaśniają urzędnicy z wydziału kształtowania środowiska. -  W tym miejscu pojawiają się ponadto zastoiska wody, a przy minusowej temperaturze tworzy się tam warstwa lodu. Firma prowadząca akcję zimową dba, by były zawsze posypane piaskiem. Jeszcze raz poinformowaliśmy ją, aby na bieżąco pilnowała stanu tych miejsc.

Dodali też, że przy okazji prowadzonej tuż obok inwestycji, czyli Centrum Sportów Ekstremalnych, teren jest na bieżąco odwadniany. Przyczyni się do polepszenia stanu nawierzchni chodnika. Na dowód wykonanych prac przysłano nam także fotografię. 

Nie uprzątnięty fragment tymczasowej drogi, fot. czytelnik

Ten sam fragment chodnika po uprzątnięciu, fot. urząd miasta 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE