Reklama

Reklama

Działo się w Płocku w miniony weekend. Parada, koncerty i skutery

Opublikowano: pon, 15 maj 2017 10:36
Autor:

Działo się w Płocku w miniony weekend. Parada, koncerty i skutery - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Wielka parada, koncerty, wystawy, udekorowane kramy na starówce i bieg, goście z miast partnerskich. Piknik Europejski już zakończony rockowym uderzeniem. Aż szkoda, że kolejna podobna impreza dopiero za rok.

Reklama

Wielka parada, koncerty, wystawy, udekorowane kramy na starówce i bieg, goście z miast partnerskich. Piknik Europejski już zakończony rockowym uderzeniem. Aż szkoda, że kolejna podobna impreza dopiero za rok.

Maj to nie tylko nadzieja na długi weekend i czas na wyjęcie grilla z szafy, to również czas świętowania integracji między miastami. Z tej okazji od wielu lat trwa najdłuższy, kilkudniowy piknik w całym roku, wypełniony kolorowymi kramami i gwarem na Starym Rynku.

W sobotę z Nowego Rynku, dalej przez Tumską i Grodzką, przeszła Parada Europejska. Setki uczniów z płockich szkół podjęło się wyzwania, aby reprezentować Francję, Włochy, Holandię, Białoruś, Ukrainę, Litwę, Chiny, Niemcy, USA, Hiszpanię, Bułgarię, Rosję, Mongolię i Irlandię. Na czele orszaku jechało auto, a na jego dachu stal aktor, Mariusz Pogonowski. Tuż za nimi przejechali motocykliści i zabytkowe samochody wojskowe. 

Szczególnie kilka szkół przyłożyło się do swojego zadania, aby godnie reprezentować dane państwo, z taką niesamowitą precyzją, dbałością o detale i zgodnością z tematem, że jury nie miało większych problemów z wyborem po obejrzeniu dwuminutowych prezentacji przy schodach do NovegoKina Przedwiośnie. Tylko na Paradzie Europejskiej zobaczymy niesione duże kasety magnetofonowe, głowę krowy kojarzonej z popularną czekoladą, smoka sunącego ulicami, pojedynek bokserski, karocę, koale, koziołki, żabki, barwne matrioszki, uczniowie tańczyli, śpiewali, częstowali serami, obdzielali tulipanami wykonanymi z materiału i kolorowego papieru. Wyjątkowo efektownie wypadły grupy reprezentujące Holandię (SP nr 6), Ukrainę (SP nr 17), Chiny (SP nr 20), Hiszpanię (Gimnazjum nr 6) i Francję (SP nr 1). Przypomnijmy jeszcze, że punktacja za prezentacje, także za przygotowane stoiska na Starym Rynku, występy artystyczne, uczestnictwo w grze miejskiej zostanie zsumowana. Najlepsi pojadą w nagrodę na szkolną wycieczkę za 15 tys. zł. Przerywnikiem Parady Europejskiej był występ orkiestry dętej z „Siedemdziesiątki”.

Co jeszcze? Otworzono wystawę plenerową na starówce, zaśpiewał chór Mistrel. Prezydent Płocka powitał wszystkich gości z miast partnerskich, zaprezentowały się dzieci ze szkół podstawowych. Piknik Europejski to również koncerty. Już w piątek słuchacze mieli okazję przekonać się, jak wypadnie na jednej scenie z Płocką Orkiestrą Symfoniczną i Vox Singers wokalistka Krystyna Prońko, w sobotę na starówce zagrał zespół Sumptuastic, natomiast zwolennicy klubowych brzmień w ogródku Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji pogrążyli się w muzyce w wykonaniu Delaplaya, Aka One, Jacka Sienkiewicza i Bitaminy. Pogoda na Majuni i na całym Pikniku Europejskim była niczym uszyta na zamówienie, idealnie dopisała i obyło się bez grubych kurtek i szalików.

W niedzielę odbył się Bieg Europejski i Rock Tower ponownie w ogródku przy pl. Dąbrowskiego, który wypełnili fani ostrzejszych brzmień. Oprócz zespołów z pracowni muzycznej POKiS-u, a więc The Wall, WALDEMORT, Hogshead i Group Think, zagrały również polska kapela PAGE i nasi goście z Niemiec, All I Will Know, którzy już na dobre rozruszali publiczność przy barierkach. Niektórzy, jak przystało na piknik, rozłożyli się na trawce. Nocny Kochanek wystąpił jako gwiazda wieczoru i zasłużył na to miano za energię, poczucie humoru (poza samym lekkim podejściem do metalu, z przymrużeniem oka, także koncertowe i nieco zmienione „Takie tango” Budki Suflera w wykonaniu Ojca Arkadiusza), za kontakt z publicznością, która to przysiadała, by za chwilę znów powstać, w ruch poszły nawet zapalniczki. Grupa promowała wydany w styczniu 2017 roku album "Zdrajcy metalu", posiłkowali się nawet drewnianym mieczem na scenie. Zabawa była przednia. Na barierki napierano z taką siłą, że musieli je podtrzymywać ochroniarze.

Na tak różnorodny piknik, jak ten płocki w maju, warto wyłączyć telewizor i ruszyć z domu. Dodatkowo po Wiśle sunęły skutery wodne i w amfiteatrze zagrał zespół Dżem. Działo się w Płocku w miniony weekend, zobaczcie zdjęcia w naszej galerii:

Parada Europejska: http://portalplock.pl/pl/15_fotorelacje/95_aktualnosci/3092_wielka_parada_europejska_ulicami_plocka.html

Majunia 2017: http://portalplock.pl/pl/15_fotorelacje/92_koncerty/3096_majunia_2017.html

Sumptuastic na Pikniku Europejskim: 

http://portalplock.pl/pl/15_fotorelacje/92_koncerty/3095_sumptuastic_na_pikniku_europejskim.html

Mistrzostwa Polski skuterów wodnych: 

http://portalplock.pl/pl/15_fotorelacje/96_sport/3094_mistrzostwa_polski_skuterow_wodnych.html

V Bieg Europejski: http://portalplock.pl/pl/15_fotorelacje/95_aktualnosci/3098_v_bieg_europejski.html

Koncert zespołu Dżem w amfiteatrze:

 http://portalplock.pl/pl/15_fotorelacje/92_koncerty/3100_dzem_zagral_w_amfiteatrze.html

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.