Reklama

Działają już 10 lat. Zapraszają na urodziny, tuż po nich S.U.M.A

Opublikowano:
Autor:

Działają już 10 lat. Zapraszają na urodziny, tuż po nich S.U.M.A - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Jedno jest pewne, tego wieczoru wspomnień nie zabraknie. Przez dekadę zrealizowali kilkadziesiąt spektakli, odbyło się kilka tysięcy godzin warsztatowych, były happeningi, niektóre zawarte znajomości nawetskończyły się związkami małżeńskimi. Oni dalej działają i starają się zaprzeczyć tezie, że w Płocku nic się nie dzieje.

Jedno jest pewne, tego wieczoru wspomnień nie zabraknie. Przez dekadę zrealizowali kilkadziesiąt spektakli, odbyło się kilka tysięcy godzin warsztatowych, były happeningi, niektóre zawarte znajomości nawet skończyły się związkami małżeńskimi. A oni dalej działają i starają się zaprzeczyć tezie, że w Płocku nic się nie dzieje.

Piątkowy wieczór w amfiteatrze dla Stowarzyszenia Teatr Per Se będzie wyjątkowy. Nie tylko z powodu kolejnego spotkania wspólnie działającej grupy ludzi, która szuka pomysłów na przebicie się z piwnicy przy ul. 3 Maja 18 do świadomości płocczan. Można tam działać, tworzyć, można krzyczeć i grać, wcielać się w kolejne kreacje, oddzielając się od codzienności. Oni tak robią od 10 lat, dlatego piątkowy wieczór połączą z urodzinami.

Wychodzili ze swoimi spektaklami także do płockich parków i skwerów, a nawet na dworzec. Kolejne pokolenia płocczan kształtował swoje życiowe ścieżki, a jeśli nawet ostatecznie nie zdecydowali się na aktorstwo czy inny zawód artystyczny, pozostali częścią projektu, nad którym pieczę od początku sprawuje aktor płockiego Teatru Dramatycznego im. Jerzego Szaniawskiego, Mariusz Pogonowski. Nie był to pierwszy jego projekt teatralny, wystarczy tylko wspomnieć działające przy Płockim Ośrodku Kultury i Sztuki formację teatralną „Struna” i grupę teatralną „Arche”. To wspomnienia, które zostają i powraca się do nich z przyjemnością także z perspektywy kogoś, kto teatralną ekspresję już dawno zamienił na strój do pracy zgodnie z obowiązującym dress codem. Teatr jest nie tylko budynkiem, to przede wszystkim ludzie z pasją. Nieważne czy profesjonalny, czy też amatorski, kondensujący wewnętrzną potrzebę przeżycia czegoś innego, wcielenia się w tyle postaci, ile się zapragnie.

Te dziesięć lat działalności Per Se to także część współczesnej historii miasta. Chcemy, aby tętniło barwnym życiem. Może i nie jest perfekcyjnie, a nawet sporo do niej brakuje, lecz pamiętajmy, że po płockich ulicach chodzą także ludzie, którzy poprzez teatr dobrze się bawią, a my możemy wybrać wieczór spędzony na darmowym spektaklu i nagrodzić aktorów oklaskami. W piątkowy wieczór w amfiteatrze scenę rozświetlą reflektory, przypomnimy sobie tę dziesięcioletnią historię dzięki wyświetlonym fragmentom zrealizowanych spektakli i dla najmłodszych, jak i tych starszych mieszkańców. Będą dyplomy i opowieści.

Tak naprawdę te 10 lat minęło 19 stycznia 2017 roku. Wówczas Stowarzyszenie Teatr Per Se zyskało wpis do Krajowego Rejestru Sądowego. Później zdobyli pierwsze dofinansowanie z płockiego Ratusza.

- Zorganizowaliśmy warsztaty teatralne „Teatr i Ja”, które skupiły ponad pięćdziesięcioosobową grupę młodzieży – wspomina Mariusz Pogonowski. - Zrealizowaliśmy wtedy trzy spektakle, których premiery odbyły się w nieistniejącym już kinie „Diana”. Był to niesamowity czas wypełniony pozytywną energią i wspaniałą integracją. Dał początek dziesięcioletniej pracy teatralnej, która przyniosła wymierne efekty. To w Per Se rozbudziliśmy miłość do teatru u wielu przyszłych aktorów zawodowych, reżyserów, instruktorów i małżeństw. 

Zapraszają na piątkowe spotkanie. W programie będą występy artystyczne i teatralne, a zaraz po urodzinach impreza, koncert muzyki elektronicznej S.U.M.A. Początek o godz. 19.00.  

Fot. Materiał promocyjny Stowarzyszenia Teatr Per Se

 

Zdjęcia z różnych przestawień tylko z minionych trzech lat, fot.Karolina Burzyńska / Portal Płock

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE