Reklama

Dyspensa została przedłużona. Biskup apeluje o osobistą modlitwę

Opublikowano:
Autor:

Dyspensa została przedłużona. Biskup apeluje o osobistą modlitwę   - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Biskup Piotr Libera przedłużył dyspensę dla wszystkich wiernych w Diecezji Płockiej i osób tu przebywających. - Skorzystanie z dyspensy oznacza, że nieobecność na Mszy św. we wskazanym czasie nie jest grzechem - mówi bp Libera.

Biskup Piotr Libera przedłużył dyspensę dla wszystkich wiernych w Diecezji Płockiej i osób tu przebywających. - Skorzystanie z dyspensy oznacza, że nieobecność na Mszy św. we wskazanym czasie nie jest grzechem - mówi bp Libera. 

Od 20 kwietnia w kościołach będzie mogło przebywać nieco więcej wiernych - po 1 osobie na każde 15 metrów kwadratowych świątyni. Piotr Libera, biskup płocki, mimo to przedłużył dyspensę. Tym razem do odwołania. 

- Jednocześnie proszę, aby osoby korzystające z dyspensy trwały na osobistej i rodzinnej modlitwie, podejmowały dzieła miłosierdzia oraz na różne inne sposoby wyrażały i realizowały swoje poczucie przynależności i odpowiedzialności za wspólnotę Kościoła, szczególnie w jego lokalnym wymiarze. Zachęcam też do duchowej łączności ze wspólnotą Kościoła poprzez transmisje radiowe, telewizyjne lub internetowe - pisze biskup w komunikacie. 

Biskup apeluje też do księży, aby w miarę możliwości organizowali transmisje z Mszy Świętych. Jeśli to problem, można skorzystać z propozycji ogólnopolskich. 

- W tym trudnym czasie ponownie proszę wszystkich drogich kapłanów, osoby życia konsekrowanego i wiernych świeckich o modlitwę za osoby dotknięte pandemią koronowirusa, za wszystkich, którzy chorym pomagają - lekarzy, personel medyczny i służby sanitarne oraz za przedstawicieli władz podejmujących trudne decyzje zmierzające do zwalczenia pandemii - apeluje bp Piotr Libera. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE