Agnieszka Badaczewska funkcję dyrektorki Izby Wytrzeźwień w Płocku pełniła do 13 czerwca 2023 roku, przez ponad 2 lata. Do jej pracy nie było zastrzeżeń, ale mimo to umowa została nagle rozwiązana. Powód? W ratuszu zorientowali się, że Agnieszka Badaczewska prowadzi działalność gospodarczą po tym, jak 28 kwietnia złożyła oświadczenie majątkowe za 2022 rok. Zaznaczyła w nim, że jednoosobową działalność gospodarczą prowadziła od 4 sierpnia do 30 września 2022 roku. Zarobiła 2500 złotych.
- Z panią Agnieszką Badaczewską rozwiązano stosunek pracy z uwagi na naruszenie przez nią bezwzględnego zakazu prowadzenia działalności gospodarczej przez osoby pełniące funkcje publiczne (art. 2 pkt 6, art. 4 pkt 6 oraz art. 5 ust. 2 i 6 ustawy o ograniczeniu prowadzenia działalności gospodarczej przez osoby pełniące funkcje publiczne) - przekazała nam Ewa Janiszewska z Referatu Informacji Miejskiej urzędu miasta 21 lipca.
Miasto nie miało wyboru - ogłosiło konkurs na kierownicze stanowisko. Chętni mogli składać swoje życiorysy do 25 lipca. 8 sierpnia w Biuletynie Informacji Publicznej pojawiło się informacja o wyborze... Agnieszki Badaczewskiej.
- Z kandydatami spełniającymi wymagania formalne postawione w ogłoszeniu o naborze przeprowadzono rozmowę kwalifikacyjną. Kandydaci oceniani byli według następujących kryteriów: kwalifikacje; doświadczenie zawodowe; znajomość aktów prawnych podanych w ogłoszeniu o naborze; przydatność do pracy na stanowisku Dyrektor Izby Wytrzeźwień w Płocku; sposób prezentacji. Pani Agnieszka Badaczewska zaprezentowała się bardzo dobrze i przedstawiła koncepcję funkcjonowania Izby Wytrzeźwień w pełni odpowiadającą oczekiwaniom Pracodawcy - czytamy w uzasadnieniu.
Zapytaliśmy w urzędzie o procedurę wyboru, a także czy tym razem ratusz ma pewność, że dyrektor nie łamie przepisów.
- Pani Agnieszka Badaczewska złożyła wszystkie wymagane dokumenty i spełniła wymagania formalne postawione w ogłoszeniu o naborze na stanowiska Dyrektor Izby Wytrzeźwień. Urząd Miasta Płocka powziął informację o nieprowadzeniu działalności gospodarczej w chwili obecnej przez Panią Agnieszką Badaczewską, na podstawie złożonego przez nią oświadczenia majątkowego za 2022 rok. Zwolnienie z powodu naruszenia przepisu o zakazie prowadzenia działalności gospodarczej przez osoby pełniące funkcje publiczne, zgodnie z opinią prawną oraz przepisami ustawy o pracownikach samorządowych i innymi aktami prawa powszechnie obowiązującego, nie wyłączają możliwości zatrudnienia na stanowisku urzędniczym - odpowiedział Konrad Kozłowski z Referatu Informacji Miejskiej urzędu miasta.
W konkursie stanęły 4 osoby, 3 spełniały wymagani formalne. Wśród nich była Agnieszka Badaczewska. Poprosiliśmy zainteresowaną o komentarz.
- Stanęłam do konkursu i zostałam wybrana - mówi nam Agnieszka Badaczewska. - Gdybym miała świadomość, że nie mogę wykonywać działalności gospodarczej, to bym jej nie wykonywała. Nie miałam takiej świadomości. Działalność była prowadzona 2 miesiące, zamknęłam działalność.
Jak tłumaczy dyrektorka, jej atutem w konkursie było pełnienie stanowiska przez poprzednie lata.
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.