Reklama

Dyrektor z Orlen Gazu aresztowany. Chodzi o kradzież

Opublikowano:
Autor:

Dyrektor z Orlen Gazu aresztowany. Chodzi o kradzież - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Prokuratura Rejonowa w Sokółce prowadzi śledztwo w sprawie kradzieży ponad 100 ton gazu płynnego z terminalu w Sokółce. Płocka spółka Orlen Gaz straciła na tym procederze ok. 400 tys. zł. Tymczasowo aresztowany został dyrektor biura ds. sprzedaży.

Prokuratura Rejonowa w Sokółce prowadzi śledztwo w sprawie kradzieży ponad 100 ton gazu płynnego z terminalu w Sokółce. Płocka spółka Orlen Gaz straciła na tym procederze ok. 400 tys. zł. Tymczasowo aresztowany został dyrektor biura ds. sprzedaży.

O sprawie pierwszy napisał Onet Biznes. Portal podał, że prokuratura rejonowa w Sokółce,  miejscowości niedaleko Białegostoku, prowadzi śledztwo w sprawie działania na szkodę spółki Orlen Gaz należącej do grupy kapitałowej Orlen. Wobec jednej z podejrzewanych osób - dyrektora biura ds. sprzedaży - zastosowano środek zapobiegawczy w postaci aresztu tymczasowego na trzy miesiące.

Co ma Sokółka do Płocka?

Jak udało nam się ustalić, od kilku miesięcy śledczy z Sokółki prowadzili śledztwo w sprawie kradzieży. Jak mówi rzecznik prokuratury okręgowej w Białymstoku, prokurator Adam Kozub, chodzi o kradzież 100 ton gazu płynnego z terminalu LPG w Sokółce za pomocą nierzetelnych kwitów wagowych.

Pokrzywdzonym w tej sprawie jest Orlen Gaz - na nielegalnym procederze stracił prawdopodobnie blisko 400 tys. zł.

Śledczy podejrzewają, że w sprawę zamieszani byli tak szeregowi pracownicy terminalu, jak i osoby z kierownictwa spółki odpowiedzialni za dystrybucję gazu. Do tej pory zarzuty postawiono czterem osobom, wobec jednej - dyrektora biura ds. sprzedaży, zastosowano środek zapobiegawczy w postaci aresztu tymczasowego na trzy miesiące. Sprawa jest rozwojowa. Przestępstwo ujawnili policjanci z Sokółki.


Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE