Reklama

Dwie niezwykłe wystawy w PGS [FOTO]

Opublikowano:
Autor:

Dwie niezwykłe wystawy w PGS [FOTO] - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Malarka Renata Zimnicka-Prabucka postanowiła swoimi płótnami zauroczyć odbiorcę mocną, soczystą kolorystyką, z drugiej strony zanurzyć go w niepokoju. To nie są prace, przy których przejdziemy bez chwili refleksji. Czasem są to obrazy są małe, innym razem duże. Niektóre mroczne. Każdy z nich jest zaludnionym, odrębnym światem. Zagadką do rozszyfrowania, którą warto poznać.

Malarka Renata Zimnicka-Prabucka postanowiła swoimi płótnami zauroczyć odbiorcę mocną, soczystą kolorystyką, z drugiej strony zanurzyć go w niepokoju. To nie są prace, przy których przejdziemy bez chwili refleksji. Czasem są to obrazy są małe, innym razem duże. Niektóre mroczne. Każdy z nich jest zaludnionym, odrębnym światem. Zagadką do rozszyfrowania, którą warto poznać.

Artystka, której wernisaż odbył się w środę w Płockiej Galerii Sztuki, w swojej twórczości poszukuje kilku aspektów: porządku, harmonii i prawdy. Ale nade wszystko to forma nawiązania dialogu. Sposób na znalezienie drogi do odbiorców. Malarka urodziła się w 1972 roku w Cerkiewniku, następnie studiowała malarstwo na Wydziale Artystycznym WSP w Olsztynie. Inspiruje się twórczością uznanych mistrzów malarstwa, jak również ich życiorysem, który niejednokrotnie znajdował swoje odzwierciedlenie w pracach. Odwołuje się m. in. do dzieł Wróblewskiego, van Gogha, Czapskiego, Hoppera. Jednocześnie nikogo nie kopiuje.

Z kolei w Galerii Kreski możemy podziwiać wystawę „Kreski na ulicy” ze zbiorów własnych grafik i rysunków Płockiej Galerii Sztuki. Znajdziemy tu nazwiska młodych twórców, m. ni. Malwiny Bienias, Adama Czecha, Katarzyny Kabzińskiej, Natalii Pawlus, Żanety Rzepy, Anny Ludwickiej, Krzysztofa Orankiewicza, Elżbiety Pietruczuk, Anny Komicy.

Szansę na obejrzenie niezwykłych, wielokrotnie inspirowanych również tematyką biblijną, prac Renaty Zimnickiej-Prabuckiej mamy do 21 czerwca. Z kolei ekspozycja „Kreski na ulicy” będzie czynna do 10 czerwca. PGS czynna jest od wtorku do niedzieli w godzinach 10.00 – 18.00. Cena biletu normalnego wynosi 6 zł, za bilet ulgowy zapłacimy 3 zł. W niedzielę wstęp jest bezpłatny.

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE