Reklama

Dwa znane hotele przeznaczone na sprzedaż

Opublikowano:
Autor:

Dwa znane hotele przeznaczone na sprzedaż - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Właściciel sieci hoteli w całej Polsce - spółka MCSE należąca do Grupy Energa, postanowiła sprzedać hotel Dębowa Góra w Nowych Rumunkach pod Płockiem. Ten sam los spotkał Rusałkę.

Właściciel sieci hoteli w całej Polsce - spółka MCSE należąca do Grupy Energa, postanowiła sprzedać hotel Dębowa Góra w Nowych Rumunkach pod Płockiem. Ten sam los spotkał Rusałkę.

Z naszych nieoficjalnych informacji wynika, że już niedługo hotel Dębowa Góra w Nowych Rumunkach (gm. Łąck) może zostać zamknięty na cztery spusty, bo właściciel, czyli będąca w likwidacji spółka Międzynarodowe Centrum Szkolenia Energetyki należąca do Grupy Energa zamierza sprzedać tak podpłocki ośrodek, jak i kilka innych, m.in. na Pomorzu. Mówi się, że zamknięcie hotelu miałoby nastąpić już na początku wakacji. Trudno wyrokować, czy znajdzie się chętny kupiec, a jeśli tak, to jaki będzie miał pomysł na wykorzystanie kompleksu. Nie ulega wątpliwości, że jednym z najmocniejszych atutów trzygwiazdkowego hotelu jest jego malownicze położenie - nad Jeziorem Górskim, na terenie Gostynińsko-Włocławskiego Parku Krajobrazowego. Identyczny los ma spotkać należącą również do Energi Rusałkę w Łącku.

Nasze informacje o zamiarze sprzedaży Dębowej Góry i Rusałki potwierdza Beata Ostrowska z biura prasowego Energi. - Spółka Międzynarodowe Centrum Szkolenia Energetyki, należąca do Grupy ENERGA, rozpoczęła sprzedaż dwóch wspomnianych ośrodków - poinformowała Beata Ostrowska. - Ogłoszenia o sprzedaży w formie przetargu ukażą się w prasie ogólnopolskiej i lokalnej jutro (we wtorek 26.03.2012).

Dlaczego Energa pozbywa się hoteli? - Powodem sprzedaży jest restrukturyzacja Grupy ENERGA, polegająca na zbywaniu aktywów niezwiązanych z podstawową działalnością Grupy, którą jest sprzedaż, dystrybucja i wytwarzanie energii elektrycznej i cieplnej - wyjaśnia Beata Ostrowska.
Zapytaliśmy jeszcze, co w takim razie z zaplanowanymi w wakacje wydarzeniami, np. weselami? - Kwestie wynikające z umów zostaną uzgodnione między zainteresowanymi stronami - dowiedzieliśmy się w biurze prasowym.

Hotel Dębowa Góra dysponuje 49 pokojami dla 85 gości, restauracją z widokiem na jezioro, i pięcioma salami konferencyjnymi,, w których organizowane są różnego rodzaju szkolenia i konferencje. Według cennika zamieszczonego na stronie, za dobę spędzoną w hotelu w sezonie trzeba było zapłacić od 225 zł w górę.Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE