Reklama

Dwa dni na projekty. Mało zainteresowanych

Opublikowano:
Autor:

Dwa dni na projekty. Mało zainteresowanych - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Do poniedziałku można składać swoje projekty do trzeciej już edycji budżetu obywatelskiego. Na razie bardzo niewielu płocczan podzieliło się swoimi pomysłami.

Do poniedziałku można składać swoje projekty do trzeciej już edycji budżetu obywatelskiego. Na razie bardzo niewielu płocczan podzieliło się swoimi pomysłami.

W pierwszej edycji wpłynęło 70 projektów, w drugiej zainteresowanie było jeszcze większe - zgłoszono 111 pomysłów. Można by się spodziewać, że ta liczba stale będzie rosła i w trzeciej edycji konkurencja będzie jeszcze większa, a liczba wniosków przewyższy tę z poprzedniej odsłony budżetu obywatelskiego. Zwłaszcza że zmieniły się zasady, dzięki czemu do dyspozycji każdego osiedla będzie 200 tys. zł, a dodatkowo 800 tys. zł zostanie przeznaczone na zwycięski projekt ogólnomiejski.

Nie wiadomo, czy ta zmiana nie spodobała się płocczanom, czy też bardziej niż kolejna edycja budżetu obywatelskiego obchodzą ich upragnione wakacje, dość powiedzieć, że zainteresowanie - przynajmniej do dziś - było delikatnie mówiąc nikłe. - Do tej pory wpłynęło 28 projektów - powiedział w czwartek przed 15.00 Hubert Woźniak z biura prasowego Ratusza.

Urzędnicy są jednak przekonani, że ta liczba z całą pewnością wzrośnie i mimo że płocczanie mieli grubo ponad 40 dni na zgłoszenie wniosków, swoim zwyczajem zostawili wszystko na ostatnią chwilę i projekty posypią się właśnie teraz. Przemawia za tym choćby fakt, że dziś rano naliczono tylko 16 wniosków, a po południu ta liczba skoczyła niemal dwukrotnie - do blisko 30.

Czas na składanie swoich propozycji mamy do 15 sierpnia. Jednak - jak informuje Hubert Woźniak, ponieważ  piątek jest ustawowo wolny od pracy, na wnioski Ratusz czeka do poniedziałku 18 sierpnia.

Przypomnijmy: tym razem kwota 5 mln zł została teraz rozłożona na dwie odrębne pule, ogólnomiejską oraz osiedlową. Na pierwszą przypada 800 tys. zł, a na drugą 200 tys. zł, ale – uwaga – na każde z 21 osiedli, czyli łącznie 4,2 mln zł. Płocczanie będą mogli głosować na dwa projekty - dla miasta, i dla osiedla. 

Są też inne zmiany, czytaj:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE