Reklama

Reklama

Duży remont na Radziwiu? Pieniądze się znalazły

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Michał Wiśniewski

Duży remont na Radziwiu? Pieniądze się znalazły  - Zdjęcie główne

foto Michał Wiśniewski

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Przebudowa ulicy Chopina wyniesie mniej niż pierwotnie zakładano, więc miasto zyskało 1,2 mln zł na inne wydatki. Planuje je wydać na remonty innych dróg, m.in. dalszy etap przebudowy Kolejowej.

Reklama

Na najbliższej sesji rady miasta radni pochylą się m.in. nad zmianami w uchwale budżetowej. Największą z nich jest przeniesienie 1,2 mln zł z drugiego etapu modernizacji ul. Chopina na inne zadania. Udało się bowiem uzyskać niższą cenę za przebudowę tej ulicy i tzw. oszczędności poprzetargowe można wykorzystać na inne cele. I tak – o ile oczywiście radni wyrażą zgodę - 1 mln zł zostanie przeznaczony na remont ul. Kolejowej na Radziwiu, a właściwie jej następnego odcinka: od skrzyżowania z ul. Zieloną do ronda Lajourdie (tego przy moście).

Przypomnijmy, że w zeszłym roku zakończono modernizację ul. Kolejowej – mniej więcej od granicy osiedla Radziwie (ok. 300 metrów od Mili i stacji paliw w stronę Gór) do skrzyżowania z ul. Zieloną. Zbudowano tam kanalizację deszczową, a także wyremontowano nawierzchnię jezdni, chodniki, zjazdy do sklepów i posesji oraz zamontowano wiaty przystankowe. W ramach tej drogowej inwestycji powstał też zbiornik retencyjny przy ul. Krakówka. Dzięki niemu i kolektorowi deszczowemu będą możliwe następne remonty – zarówno podziemne, jak i drogowe na tym osiedlu. 

Teraz przyszedł czas na dalszy remont ul. Kolejowej – od skrzyżowania z ul. Zieloną do ronda Lajourdie. Dodajmy jeszcze, że fragment drogi od ronda do mostu został odnowiony w zeszłym roku wraz z remontem starej przeprawy i al. Kilińskiego.

Pozostałe 200 tys. zł miasto chciałoby przeznaczyć na opracowanie dokumentacji projektowo-kosztorysowej przebudowy ul. Wiatraki (osiedle Wyszogrodzka) – 50 tys. zł oraz na budowę pomnika marszałka Stanisława Małachowskiego – 150 tys. zł.

Google maps

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy