Reklama

Duży miś, konik na biegunach, myszka... Płockie Ogrody Światła rozbłysną w sobotę [FOTO]

Opublikowano:
Autor:

Duży miś, konik na biegunach, myszka... Płockie Ogrody Światła rozbłysną w sobotę [FOTO] - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości W piątek pogoda nie była szczególnie sprzyjająca spacerom, ale za to w sobotę, zdaniem synoptyków, będzie lepsza. Deszcz już nie zniechęci do wyjścia z domu. Spotkajmy się zatem na Wzgórzu Tumskim, kiedy rozbłysną Płockie Ogrody Światła. Zrobi się nastrojowo, wręcz bajecznie.

W piątek pogoda nie była szczególnie sprzyjająca spacerom, ale za to w sobotę, zdaniem synoptyków, będzie lepsza. Deszcz już nie zniechęci do wyjścia z domu. Spotkajmy się zatem na Wzgórzu Tumskim, kiedy rozbłysną Płockie Ogrody Światła. Zrobi się nastrojowo, wręcz bajecznie.

W tym roku przenosimy się do dziecięcego świata. Jednak nie tego współczesnego, lecz do takiego sprzed 100 lat, kiedy nie było tabletów, smartfonów i gier komputerowych. Opowieści przekazywano przy rodzinnym stole lub czytało historie zawarte na kartach książek, a dziecięca wyobraźnia podsuwała zabawy. Przenieśmy się do czasu sprzed 100 lat, kiedy świętowano także odzyskanie upragnionej niepodległości po 123 latach zaborów. Instalacje rozstawione na Wzgórzu Tumskim mają nam o tym wszystkim przypominać.

PKN Orlen nieco wcześniej uchylił rąbka tajemnicy i urządził próbę z włączonymi, składającymi się z tysięcy lampek, instalacjami (zaświecą ponownie zostaną 8 grudnia o godz. 17.00). Co nieco widzieliśmy już na zdjęciach. Są tam m.in. wielkie konie, sanie, miś, żołnierzyki, kałamarz z książkami, koń na biegunach, samochodzik - wszystkie cudownie przypominające dzieciństwo. Spodobają się więc i tym najmłodszym, jak i zdecydowanie starszym płocczanom. Aby zobaczyć resztę, zajrzyjcie sami do tego zakątka przywołującego na myśl święta po odzyskaniu przez Polskę niepodległości w 1918 r. Pamiętajcie, że w sobotę nie zabraknie też innych atrakcji. Od godz. 14.00 na placu Narutowicza, dzieci będą mogły wziąć udział w grze plenerowej „Wyścig o Niepodległą” przygotowanej przez Dom Spotkań z Historią. Najmłodsi zapoznają się z zasadami gier podwórkowych.

W ogrzewanych namiotach odbędą się warsztaty plastyczne. Zrobimy tam biało-czerwonych kotyliony oraz ozdoby choinkowe. Na rozgrzewkę będzie można napić się gorącej czekolady, ze smakołyków ma być dostępna również wata cukrowa. W programie konkursy z nagrodami. Na scenie zaprezentuje się zespół Bogna Band z nastrojowymi piosenkami z okresu dwudziestolecia międzywojennego. A co dla starszych płocczan? Mogą odwiedzić wystawę „Ojcowie Niepodległości” przygotowaną przez Instytut Pamięci Narodowej, aby poznać bliżej sylwetki Józefa Piłsudskiego, Romana Dmowskiego, Ignacego Paderewskiego, Wincentego Witosa, Wojciecha Korfantego oraz Ignacego Daszyńskiego. Do rąk płocczan trafi również „Ilustrowany Kurjer Płocki”, z którego dowiemy się jak Święta A.D. 1918 spędzali nasze babcie i dziadowie. W Kurjerze także znajdzie się obszerna relacja z wizyty Naczelnika Państwa Józefa Piłsudskiego, który w 1921 roku, odznaczył Płock Krzyżem Walecznych za obronę miasta przed bolszewikami.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE