Reklama

Duże zmiany w parafiach. Odchodzi wieloletni proboszcz

Opublikowano:
Autor:

Duże zmiany w parafiach. Odchodzi wieloletni proboszcz - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Jak co roku o tej porze płocka Kuria poinformowała o zmianach na stanowiskach proboszczów i w instytucjach diecezjalnych. Spore zmiany czekają m.in. parafię na Radziwiu,z której odchodzi wieloletni proboszcz, czy płocką farę, z którą pożegna się dwóch wikarych.

Jak co roku o tej porze płocka Kuria poinformowała o zmianach na stanowiskach proboszczów i w instytucjach diecezjalnych. Spore zmiany czekają m.in. parafię na Radziwiu, z której odchodzi wieloletni proboszcz, a także płocką farę, z którą pożegna się dwóch wikarych.

Tradycyjnie w czerwcu płocka Kuria poinformowała o zmianach proboszczowskich, a także roszadach na stanowiskach kurialnych i w instytucjach kościelnych na terenie diecezji.

Zmian jest sporo. Z Radziwiem pożegna się dotychczasowy proboszcz parafii św. Benedykta, ks. Krzysztof Jaroszewski, znany w Płocku jako jeden z trzech mędrców w Orszaku Trzech Króli. To dla parafian spora zmiana - ks. Jaroszewski był proboszczem tej parafii od 17 lat. Teraz będzie zarządzał parafią św. Wita, Modesta i Krescencji w Sońsku. Na Radziwiu od lipca zastąpi go ks. Sławomir Wiśniewski, dotąd proboszcz parafii pw. Miłosierdzia Bożego w Gostyninie. (czytaj niżej: AKTUALIZACJA)

Zmiany czekają też płocką farę. Odejdą z niej dwaj wikariusze - ks. Krzysztof Ruciński, znany z wielu inicjatyw dla młodzieży, m.in. "Laboratorium Idei", "Rozmównicy", wykładów i spotkań religijnych i formacyjnych, a także ks. Paweł Rokicki. Ten ostatni został skierowany do pracy w ośrodku Caritas w Popowie, natomiast ks. Krzysztof Ruciński został dyrektorem Młodzieżowego Centrum Edukacyjno-Wychowawczego „Studnia” w Płocku i diecezjalnym duszpasterzem młodzieży. Dotychczasowy szef Studni - ks. Rafał Grzelczyk został proboszczem parafii pw. Ducha Świętego w Węgrzynowie.

W farze wikariuszy zastąpi ks. Marek Piątkiewicz, dotąd zastępca kierownika i ojciec duchowny ośrodka Caritas w Popowie.

Nowych księży będą też miały instytucje diecezjalne - do Wydziału Katechetycznego w płockiej Kurii dołączy ks. Jarosław Kwiatkowski, wykładowca Wyższego Seminarium Duchownego. Zastąpi ks. dra Rafała Bednarczyka, który został proboszczem w Rębowie. 

Proboszczem został również ks. Krzysztof Jończyk, dyrektor  Katolickiego Radia Diecezji Płockiej - od 1 lipca będzie on zarządzał parafią w Sadłowie, a także dotychczasowy szef Szkół Katolickich w Sikorzu - ks. kan. Mariusz Oryl, który został proboszczem parafii pw. Miłosierdzia Bożego w Gostyninie.

Nowego proboszcza będzie miała także parafia św. Wita, Modesta i Krescencji w Sierpcu - został nim ks. kan. dr hab. Sławomir Zalewski, dotąd ojciec duchowny księży i spowiednik kapłanów,delegat Biskupa Płockiego ds. stałej formacji duchowieństwa. Zastąpi on ks. kan. Andrzeja Więckowskiego, który przeszedł na emeryturę.

W czerwcu Kuria informuje o zmianach proboszczowskich, w sierpniu - wikariuszowskich. 

Na zdjęciach:

Ks. Krzysztof Jaroszewski, od 2000 r. proboszcz parafii św. Benedykta na Radziwiu (fot. Tomasz Miecznik / Portal Płock)

Ks. Krzysztof Ruciński (z lewej) - wikariusz w parafii farnej (fot. Tomasz Miecznik / Portal Płock)

Ks. Rafał Grzelczyk, dotychczasowy dyrektor MCEW Studnia (fot. Jan Waćkowski)

 

AKTUALIZACJA:

Proboszcza parafii na Radziwiu zastąpi jednak kto inny. Więcej czytaj tutaj:

[ZT]15600[/ZT]

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE