Spore zmiany zachodzą w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Płocku. Pacjenci na Winiarach niekiedy mogli mieć problem z odnalezieniem chorego czy po prostu miejsca, do którego mają się zgłosić. Oddziały chirurgii dzieliło 6 pięter. Już za kilkanaście dni nie będzie już Chirurgii I i Chirurgii II, a jeden Kliniczny Oddział Chirurgii Ogólnej i Onkologicznej. Oddział będzie funkcjonował na wyremontowanym VII piętrze szpitala. Tylko w 2024 roku leczyło się tu 4 tys. pacjentów.
- Modernizacja pionu chirurgicznego prowadzona jest w dwóch etapach. Pierwszy dotyczył pomieszczeń VII piętra budynku głównego zajmowanych przez Kliniczny Oddział Chirurgii Dziecięcej oraz II Kliniczny Oddział Chirurgii Ogólnej i Onkologicznej. Drugi etap zakłada modernizację pomieszczeń I piętra budynku głównego, czyli tę część, z której na wyremontowane VII piętro w połowie kwietnia przeniesie się I Kliniczny Oddział Chirurgii Ogólnej i Onkologicznej - informuje placówka.
Remont VII piętra trwał rok. Wymieniono m.in. instalacje elektryczne, teletechniczne, gazów medycznych, wentylacyjne i klimatyzacyjne. Oddział został doposażony w nowoczesny sprzęt i aparaturę medyczną: gastroskop, kolonoskop, USG, 10 kardiomonitorów z centralą, defibrylator, pompy infuzyjne, myjnię do endoskopów, a także 64 łóżka szpitalne, w tym 2 bariatryczne.
Nowy pododdział
Na Winiarach powołano też nowy poddodział - Kliniczny Pododdział Endokrynologii i Diabetologii. Od początku marca działa przy Klinicznym Oddziale Wewnętrznym. Trwa procedura zakupu pierwszego wyposażenia nowego pododziału.
- Do tej pory nasi pacjenci endokrynologiczni musieli podróżować do Warszawy, Łodzi lub innych, często odległych ośrodków. Należy bowiem pamiętać, że choć endokrynologia kojarzy się zwykle z chorobami tarczycy, to większość chorób, tj. choroby przysadki, nadnerczy, zaburzenia miesiączkowania, cukrzyca czy osteoporoza dotyczy innych układów i narządów, które są bezpośrednio powiązane z czynnością hormonalną. Na tych właśnie zagadnieniach skoncentrujemy się na naszym nowo otwartym pododdziale –zaznacza prof. dr hab. n. med. Krzysztof Lewandowski, kierownik Klinicznego Pododdziału Endokrynologii i Diabetologii.
Oddział wewnętrzny też przeszedł wart 1,8 mln złotych remont.
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.