Reklama

Reklama

Duże wsparcie dla Płocka i regionu. Ponad 200 projektów z dofinansowaniem Mazowsza

Opublikowano: czw, 17 cze 2021 13:41
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Aż 224 projekty z subregionu płockiego otrzymają wsparcie z samorządu Mazowsza i UE. Za te środki możliwa będzie m.in. modernizacja placów zabaw, budowa siłowni plenerowych czy remont strażnic i wiejskich świetlic. Umowy w tej sprawie podpisano dziś w płockiej delegaturze urzędu marszałkowskiego.

Reklama

Wysokość dotacji z budżetu Mazowsza wynosi ponad 5,7 mln złotych. Dodatkowo na inwestycje pozyskano blisko 1,6 mln zł z UE. Środki te mają zostać przeznaczone na rozwój obszarów wiejskich. Pieniądze trafią przede wszystkim do sołectw – choć nie tylko.

- Po raz kolejny zainteresowanie samorządów lokalnych przerosło nasze oczekiwania – mówił podczas konferencji prasowej Adam Struzik, marszałek województwa mazowieckiego. – Praktycznie w każdym z ogłoszonych programów wsparcia wartość projektów przekroczyła pulę środków. To pokazuje, jak wielkie są potrzeby. Dlatego sukcesywnie kierujemy pieniądze do miast, gmin, powiatów na konkretne inwestycje – podkreślał. 

W ramach Mazowieckiego Instrumentu Aktywizacji Sołectw samorząd Mazowsza wsparł 114 inicjatyw sołeckich z powiatów płockiego, gostynińskiego i sierpeckiego, których łączna kwota dotacji to ponad 1 mln złotych. Za pieniądze te zrealizowanych zostanie 1276 projektów. 

Także w ramach czwartkowej konferencji prasowej zapowiedziano uruchomienie środków na modernizację remiz oraz na nowy sprzęt dla strażaków ochotników. Tylko w 2020 roku ochotnicze jednostki wyjeżdżały ponad 55 tys. razy do akcji. 

– Na nowy sprzęt czekają strażacy i mieszkańcy regionu – przekonywał Wiesław Raboszuk, wicemarszałek Mazowsza. - Nowoczesne wyposażenie usprawni pracę służb, a co za tym idzie zwiększy bezpieczeństwo Mazowszan. Ale to nie jedyne wsparcie dla strażaków, bo pomagamy także modernizować strażackie remizy. Stan techniczny większości z nich wymaga naprawdę szybkiego remontu – dodał.

W regionie płockim dofinansowanie na remont strażnic i zakup sprzętu otrzyma w sumie 57 jednostek OSP. 

Za ponad 2,9 mln złotych przeprowadzonych zostanie również 30 inwestycji dotyczących ochrony gruntów rolnych i leśnych w okolicach Płocka. Wsparcie otrzymają gminy z powiatu płockiego, gostynińskiego i sierpeckiego. Podczas spotkania z dziennikarzami zapowiedziano też realizację 13 projektów dotyczących ochrony powietrza. Jednym z beneficjentów, obok Gostynina, Brudzenia Dużego czy Słupna, jest Płock. Pozyskane pieniądze - 200 tysięcy złotych - zostaną przeznaczone na nowe nasadzenia zieleni. 

- Nie tylko stadion czy sala koncertowa, ale i te mniejsze, ważne dla mieszkańców inwestycje są dla nas ważne  – mówił Andrzej Nowakowski, prezydent Płocka. - Bez wątpienia dla płocczan istotne są także tereny zielone. Właśnie dlatego przygotowaliśmy cały szereg propozycji nowych nasadzeń, a także „rozbetonowania” niektórych miejsc w Płocku. Dzięki tej dotacji i środkom własnym będziemy mieli blisko pół miliona złotych na nowe nasadzenia, których dokonamy jesienią - zdradził.

Pełna lista beneficjentów i szczegóły dotyczące wsparcia dostępne są na stronie internetowej mazovia.pl.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (9)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

 • 7 miesięcy temu | ocena +0 / -0

  Nie maja wstydu

  Te miliony to chyba na ich pensje bo jak by zsumowal tych ze zdjęcia i prezesów spółek miejskich to tyle wyjdzie. Ale pajacowanie z tymi zdjęciami.

 • 7 miesięcy temu | ocena +0 / -0

  Monika. zalogowany

  Cześć panowie, mam na imie Monika. Chętnie poznam normalnego faceta. Nie szukam sponsora, nie interesuje mnie jakie masz zarobki, samochód itp. Przede wszystkim cenię kulturę osobistą i poczucie humoru, wygląd dla mnie to sprawa drugorzędna. Zainteresowanych panów zapraszam do kontaktu. Numer telefonu i więcej fotek wrzuciłam na swój profil tutaj ... Rozwiń

 • 7 miesięcy temu | ocena +1 / -0

  Mam

  Się żyje bardzo dobrze jesteś mypolitykami pełnaą gębą

 • 7 miesięcy temu | ocena +1 / -0

  łysy łeb

  Można jajo znieść wielkanocne. Niczego istotnego nie widać w tym portalu tylko afiszujące się partyjniaki z prawej i lewej. Jak pokażą jakąś wybitną jednostkę z Płocka, czy rejonu, to już sensacja na stronach na najbliższe 20 lat. Gratulacje dla chorych dziennikarzy, właściwie opłacanych !Nie każdy jest łysy na rozumie !

 • 7 miesięcy temu | ocena +1 / -0

  Uwaga

  Najważniesze to aby sobie zrobić foto!

 • 7 miesięcy temu | ocena +4 / -0

  Qwerty

  Sadzenie drzew to działanie na plus, ale nieco zalatuje greenwashingiem jeśli przy tym wycina się wiekowe drzewa tam gdzie można było je uratować np. Przez zmianę projektu czy skorzystanie z innych możliwości technicznych przy realizacji inwestycji.

 • 7 miesięcy temu | ocena +4 / -3

  POpiS

  Najpierw wycina i betonuje, a potem rozbetonowuje i sadzi... gdzie tu logika?

 • 7 miesięcy temu | ocena +6 / -1

  .....

  Niewątpliwie nowe nasadzenia cieszą, ale komentarze lokalnej klasy politycznej, że to są realne działania w przeciwieństwie do działań "aktywistów pieniaczy" jest obrzydliwe i zwyczajnie świadczy o słabości płockiej klasy politycznej. nie zapominajmy, że sprawy zieleni gminnej i zadrzewień to zadanie własne gminy - a zatem ma ona obowiązek je prowa... Rozwiń

  • 7 miesięcy temu | ocena +3 / -4

   Serio

   Serio ktoś w końcu podsumował tych pieniaczy od Gmurczyka? Az zaluje ze nie widziałem. Miasto jak to miasto.... w jednych miejscach betonuje, w innych sadzi. Tym razem trzeba się cieszyć ze posadzi a nie wytnie .