Duże emocje w drugim secie. Kolejne zwycięstwo siatkarzy KPS Płock

Autor: | Zdjęcie: Krzysztof Kaźmierczak

Duże emocje w drugim secie. Kolejne zwycięstwo siatkarzy KPS Płock - Zdjęcie główne

foto Krzysztof Kaźmierczak

Wiadomości W meczu w ramach II ligi mazowieckiej seniorów KPS Płock pokonał 3:0 (25:17, 28:26, 25:18) solidną ekipę Olymp Błonie.

Przypomnijmy, że KPS w poprzednim sezonie grał w czwartej lidze, a po reorganizacji rozgrywek występuje w 2. lidze na Mazowszu. KPS po rezygnacji Wisły Płock z sekcji męskiej, jako jedyny reprezentuje miasto w rozgrywkach męskich.

Płocczanie są liderem tabeli, celem jest awans klasę wyżej. Wszystko jest na dobrej drodze, chociaż po serii ośmiu zwycięstw KPS niedawno doznał pierwszej porażki w sezonie - przegrał na wyjeździe 2:3 z czwartym w stawce KS Halinów.

Siatkówka. II liga mazowiecka

Niedzielny rywal płocczan Olymp Błonie zajmował piąte miejsce w tabeli i także liczył się w walce o awans do fazy play-off (pierwsza czwórka).

W popularnym Blaszaku przy Kobylińskiego siatkarze z Płocka uporali się z rywalem z Błonia w nieco ponad godzinę. Poziom był dość średni, KPS z pewnością stać na dużo lepszą grę, ale najważniejszy jest komplet punktów.

Pierwszy i trzeci set przebiegał zdecydowanie pod dyktando gospodarzy. Najwięcej emocji było w partii drugiej, którą płocczanie rozstrzygnęli na swoją korzyść dopiero na przewagi - 28:26.

KPS Płock prowadzi w tabeli grupy A z dorobkiem 28 punktów, wyprzedza Olimpijczyka Mszczonów (23) i Siatkarza Ząbki (19). Do zakończenia fazy zasadniczej zostały płocczanom dwa mecze: z Legią II Warszawa oraz Betą Błonie.

Dodajmy, że w KPS Płock są także treningi z dziećmi, młodzi adepci siatkówki brali już udział w zawodach, zdobywają cenne doświadczenie.