Reklama

Reklama

Duchowe ćwiczenia dla szukających Boga

Opublikowano: 30 stycznia 2014 17:44
Autor:

Duchowe ćwiczenia dla szukających Boga - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Szkoła Duchowości Ignacjańskiej może być doskonałym sposobem na oderwanie się od zabiegania dnia codziennego.

Reklama

Szkoła Duchowości Ignacjańskiej może być doskonałym sposobem na oderwanie się od zabiegania dnia codziennego.

Kto chciałby nauczyć się osobistej więzi z Bogiem, prowadząc głębokie i dojrzałe życie duchowe, może wziąć udział w Szkoła Duchowości Ignacjańskiej.

– To odpowiedź na potrzebę duchową ludzi, którzy chcą kształtować swoje wnętrze przy pomocy łaski Bożej i „Ćwiczeń duchownych” św. Ignacego Loyoli – wyjaśnia ks. Krzysztof Ruciński, inicjator płockiej Szkoły Duchowości Ignacjańskiej, absolwent studiów doktoranckich z teologii duchowości na Papieskim Wydziale Teologicznym, Collegium Bobolanum w Warszawie. – W duchowości tej można odkryć prawdę o Bogu, który daje się spotkać człowiekowi w tym, co zwyczajne, codzienne, proste. Bóg przychodzi w ciszy i dyskretnie, ale Jego obecność jest realna i prawdziwa.

Szkoła Duchowości Ignacjańskiej rozpocznie swoją działalność już w piątek 31 stycznia o 18.45 w sal duszpasterskiej parafii św. Benedykta w Płocku. Spotkania w farze będą odbywały się co dwa tygodnie po mszy św. o 18. Podczas spotkań omawiane będą fundamentalne zagadnienia duchowości ignacjańskiej. Uczestnicy powinni zabrać ze sobą Pismo święte i notatnik.

– Duchowość ignacjańska jest metodą kształtowania i prowadzenia życia wewnętrznego człowieka, opartą na ćwiczeniach duchowych zaproponowanych przez założyciela zakonu jezuitów Ignacego Loyolę. Posiada precyzyjną i otwartą „metodologię duchową” – mówi ks. Krzysztof Ruciński.

Płocka fara, fot. Małgorzata Rostowska/Portal Płock

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.