Reklama

Drzwi otwarte.Zobacz, co będzie się działo

Opublikowano:
Autor:

Drzwi otwarte.Zobacz, co będzie się działo - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Badanie predyspozycji zawodowych, nauka origami, wystawa robotów, pokaz doświadczeń chemicznych, porady na temat cyberprzemocy. Już jutro, w sobotę, uczniowie Gimnazjum nr 8 pokażą młodszym kolegom i ich rodziców zakamarki swojej szkoły.

Badanie predyspozycji zawodowych, nauka origami, wystawa robotów, pokaz doświadczeń chemicznych, porady na temat cyberprzemocy. Już jutro, w sobotę, uczniowie Gimnazjum nr 8 pokażą młodszym kolegom i ich rodziców zakamarki swojej szkoły.

Skończyły się już czasy, gdy drzwi otwarte w szkołach trzeba było szybko odbębnić, raz dwa pokazać przerażonym kolegom z młodszych etapów nauczania trzy klasy na krzyż i salę gimnastyczną, wręczyć parę ulotek i z większym czy mniejszym przekonaniem pozachwalać daną podstawówkę czy liceum. Teraz drzwi otwarte to wydarzenie w całej szkole, uczniowie i nauczyciele przygotowują się do niego przez kilka tygodni, obmyślając, jakby tu zachęcić niezdecydowanych albo utwierdzić w przekonaniu tych, którzy już wybrali gimnazjum.

Dziś swoje podwoje otwiera Zespół Szkół nr 3, czyli III LO i Gimnazjum nr 13, natomiast jutro, w sobotę - Gimnazjum nr 8 na Podolszycach.

Jak zapowiada szkoła, tak jak w poprzednich latach żyć będzie niemal każdy zakamarek szkoły i w prawie każdej klasie będzie można zobaczyć coś ciekawego. Będą aktorskie warsztaty, nauka tworzenia stworków i zwierzątek w technice orgiami, tworzenie wiosennego wystroju świetlicy. Będzie można zbadać swoje predyspozycje zainteresowań zawodowych albo wziąć udział w otwartej lekcji angielskiego metodą stacji, teście na sposoby uczenia, zabawach na koncentrację czy quizie patriotycznym albo językowym, a na koniec zjeść coś smacznego na stoisku „Nawet fast food może być zdrowy”.  Żyła będzie też sala gimnastyczna  i siłownia. Będzie można pograć w grę szkolną (karty z zasadami gry będą rozdawane przy wejściu), posłuchać śpiewu uczennic, popatrzeć na doświadczenia fizyczne, obejrzeć film i slajdy o Niemczech. Włoszech i Rosji, a także fragment spektaklu „Wiktor”, które święci triumfy na scenie Teatru Polskiego, a także wystawę robotów.

Skorzystają tez rodzice - specjalnie dla nich zaplanowano porady o tym, jak kochać, ale równocześnie wymagać, a także o tym, czym jest cyberprzemoc, w jaki sposób rozpoznać, czy nasze dziecko jest uzależnione od komputera.

Gimnazjum nr 8 przy ul. Kutrzeby zaprasza w sobotę w godzinach 9.30 - 11.30.

Fot. Tomasz Miecznik/Portal Płock

Czytaj też:

Więcej zdjęć w naszej galerii:

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE