Reklama

Drzewo może runąć. Prowizorka od tygodni

Opublikowano:
Autor:

Drzewo może runąć. Prowizorka od tygodni - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Tuż przy siedzibie Płockiej Spółdzielni Mieszkaniowej na osiedlu Kochanowskiego jedno drzewo na grubej linie podtrzymuje drugie, by nie runęło na zaparkowane obok samochody. - Ta prowizorka trwa od kilku tygodni! - denerwuje się jeden z mieszkańców.

Tuż przy siedzibie Płockiej Spółdzielni Mieszkaniowej na osiedlu Kochanowskiego jedno drzewo na grubej linie podtrzymuje drugie, by nie runęło na zaparkowane obok samochody.  - Ta prowizorka trwa od kilku tygodni! - denerwuje się jeden z mieszkańców.

Złączone pomarańczową liną drzewa rosną na wąziutkim trawniku między blokami przy Kochanowskiego i Obrońców Westerplatte vis a vis wyremontowanej niedawno Płockiej Spółdzielni Mieszkaniowej, do której zresztą należy ten teren. Jedno niebezpiecznie nachylone nad parkingiem przytrzymywane jest na linie przez drugie. - Czy tak zostanie już na zawsze? - drwi nasz czytelnik.

- Wystąpiliśmy z wnioskiem o wycinkę akacji, ponieważ jest to drzewo chore, a jego kąt nachylenia osiągnął niema 45 stopni - odpowiada prezes spółdzielni Jan Rączkowski. - Czekamy na decyzję Urzędu Miasta.

Ratusz potwierdza, że 29 lutego spółdzielnia zgłosiła zamiar wycięcia drzewa o obwodzie 63 cm. Na decyzję trzeba jednak poczekać (urząd ma na to 30 dni), bo takich wniosków wpłynęło sporo. Nic dziwnego - lada chwila zaczyna się okres lęgowy, podczas którego nie można wycinać drzew.  Jak wyjaśnia biuro prasowe Ratusza, wprawdzie okres lęgowy wyznaczono od 1 marca do 15 października, to jednak początek marca jest czasem, w którym lęgną się ptaki niewystępujące na naszym terenie.   - Problem z wycinką jest tez mniejszy w przypadku niewielkich drzew, zwłaszcza bezlistnych, gdy można łatwo sprawdzić, czy ptaki nie uwiły tam gniazd - wskazują urzędnicy.

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE