Reklama

Drugie życie Blaszak Areny. Ponad 1 mln zł od Orlenu

Opublikowano:
Autor:

Drugie życie Blaszak Areny. Ponad 1 mln zł od Orlenu - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Hala sportowa Centrum Edukacji przy ul. Kobylińskiego w Płocku jest już po remoncie. Największym wyzwaniem była modernizacja dachu.

Hala sportowa Centrum Edukacji przy ul. Kobylińskiego w Płocku jest już po remoncie. Największym wyzwaniem była modernizacja dachu.

Historia hali rozpoczęła się w 1975 r. Popularna nazwa Blaszak Arena wzięła się od konstrukcję budowli, wykonanej z połaci blachowych. W ciasnej salce bez klimatyzacji gdzie często - nie wiedzieć jak - mieściło się nawet ponad tysiąc fanów - Nafciarze zdobyli pierwszy medal mistrzostw Polski, a następnie cztery razy cieszyli się z mistrzostwa Polski. W Blaszak Arenie mecze rozgrywali do października 2010 r., następnie przenieśli się do Orlen Areny.

W wysłużonej sali odbywały się zajęcia sportowe uczniów Centrum Edukacji, ale z roku na rok stan obiektu stawał się coraz gorszy. Z pomocą przyszedł Orlen, wiosną br. rozpoczął się remont. W środę dziennikarze obejrzeli efekt prac.

- W tym budynku zmieniło się wszystko - mówił zadowolony Bogdan Kijek, prezes Centrum Edukacji Grupa Orlen. - Zaczęło się od dachu, sypiącego się, przeciekającego. Naszej spółki nie stać byłoby na cały remont. Dzięki Orlenowi mamy co mamy. Wymiana dachu zmotywowała nas z kolei do działania wewnątrz hali - odnowienia trybun i nawierzchni. Stara wykładzina była w bardzo złym stanie, w kilku miejscach podłoga się zarywała, deski i legary były już zniszczone, Teraz jest nowa wykładzina, prace poszły bardzo sprawnie, trwały tylko trzy tygodnie. Mamy 5 lat gwarancji. Wyremontowaliśmy tez szatnie.

Hala będzie służyła w pierwszej kolejności uczniom szkoły, ale będzie też dostępna dla stowarzyszeń i grup. 

- Wykonawcę wyłoniliśmy w przetargu, zgodnie z procedurami, obowiązującymi w PKN Orlen - dodała Jolanta Chmiel dyrektor biura Orlen Administracji. - Trwało to dość długo, bo na rynku jest problem z firmami, po prostu brak wykonawców. Ale udało się. Prace rozpoczęły się w w kwietniu. W zakresie prac poza dachem znalazły się także instalacje i oświetlenie. 

Ile kosztował remont?

- Ostateczna kwota przekroczy milion zł, znana będzie w końcu listopada po ostatecznych rozliczeniach z wykonawcą - dodała dyrektor Chmiel.  

Natomiast Wioletta Kulpa, kierownik działu sponsoringu społecznego w PKN Orlen podkreśliła, że koncern bardzo wspiera młodych adeptów sportu z Płocka i okolicy.

- Mam nadzieję, że wychowamy tu kolejnych zawodników Wisły Płock, a ten obiekt jeszcze poprawi potencjał sportowy - mówiła Wioletta Kulpa. - Remont od dachu po podłogę, a dopełnieniem niech będą piłki, które chciałabym wręczyć młodzieży.

Po krótkiej uroczystości młodzi szczypiorniści rozegrali mecz pokazowy.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE