Reklama

Drożej za groby na Cmentarzu Komunalnym. Wiadomo, ile za niszę w kolumbarium

Opublikowano:
Autor:

Drożej za groby na Cmentarzu Komunalnym. Wiadomo, ile za niszę w kolumbarium - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości W Płocku ceny za pochówek na Cmentarzu Komunalnym nie zmieniały się od 2015 roku, aż do teraz. Niestety, za niektóre usługi przyjdzie nam zapłacić więcej.

W Płocku ceny za pochówek na Cmentarzu Komunalnym nie zmieniały się od 2015 roku, aż do teraz. Niestety, za niektóre usługi przyjdzie nam zapłacić więcej.

Koszty związane z grobami ziemnymi pozostały na tym samym poziomie w porównaniu do 2015 roku. Za wykonanie grobu ziemnego pojedynczego będziemy musieli zapłacić  500 zł, grób ziemny dla dziecka do lat 6 to koszt 350 zł,  również grób ziemny dla urn wyniesie 350 zł. 

Wzrosła natomiast stawka związana z grobami murowanymi. Tutaj za wykonanie i wybetonowanie grobu pojedynczego zapłacimy 1200 złotych (poprzednio 1000 zł), rodzinnego (trumna obok trumny) to koszt 2200 złotych (poprzednio 2000 zł), grób murowany dla dzieci do lat 6 kosztuje 400 złotych (poprzednio 350 zł), a przystosowanego do zmieszczenia urny to koszt 700 złotych (poprzednio 650 zł). Opłatę za każdy kolejny pochówek do grobu ustalono na 300 zł. 

Podwyżka nie ominęła również kosztów eksploatacyjnych, które na 20 lat wynoszą w przypadku grobu 350 zł, a nisz w kolumbarium 250 zł. Koszty te zawierają opłaty za prąd czy wodę. Za wynajem kaplicy, w tym przygotowanie, należy zapłacić 250 złotych. Natomiast wjazd na teren cmentarza w celu wykonania robót remontowo-budowlanych/kamieniarskich w godzinach 7:30-15:30 wedle cennika to 120 złotych, ale za przekroczenie tego czasu należy uiścić kwotę 50 złotych za każdą rozpoczętą godzinę. Wcześniej opłata ta wynosiła 150 złotych za cały dzień.

Kolumbarium 

Nowością na Cmentarzu Komunalnym jest kolumbarium. W sumie zaplanowano 18 etapów budowy kolumbarium, ale w czerwcu oddano już do użytku pierwszy segment z miejscem na 120 urn. Znane są również ceny takiego pochówku.

[ZT]25723[/ZT]

Za udostępnienie miejsca pochówku urnowego w kolumbarium należy uiścić opłatę w wysokości 300 zł, do tego trzeba doliczyć 4300 zł opłaty za niszę. Rezerwacja niszy na 20 lat to również koszt 4300 złotych. Oplata za każdy kolejny pochówek to 200 złotych.

Co wolno, a czego nie? 

W życie wszedł również uaktualniony regulamin Cmentarz Komunalnego. Zmianom nie uległy godziny otwarcia nekropolii, która pozostaje otwarta dla odwiedzających w godzinach 6:00-21:00. Zaznaczono również, że ciągi komunikacyjne bez zgody zarządcy cmentarza nie mogą być samowolnie zabudowywane. Co to znaczy? Przy nowych grobach nie można postawić np. ławeczki - trzeba uzyskać zgodę. Ponadto na terenie cmentarza nie można zakłócać ciszy i porządku, spożywać alkoholu oraz przebywać w stanie nietrzeźwym lub pod wpływem środków odurzających, palić wyrobów tytoniowych, jeździć pojazdami jednośladowymi i innym sprzętem sportowo-rekreacyjnym czy wprowadzać zwierząt, za wyjątkiem psa przewodnika.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE