Reklama

Drogi w Płocku. Porozmawiaj o transporcie

Opublikowano:
Autor:

Drogi w Płocku. Porozmawiaj o transporcie - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Płocki Ratusz organizuje w piątek konferencję dotyczącą infrastruktury transportowej. O tym, jak ważny to aspekt dla rozwoju naszego miasta będzie przekonywać szereg zaproszonych ekspertów. Aby nie była to tylko czcza pogadanka, na koniec spotkania uwzględniono także dyskusję. Udział płocczan w konferencji mile widziany.

Płocki Ratusz organizuje w piątek konferencję dotyczącą infrastruktury transportowej. O tym, jak ważny to aspekt dla rozwoju naszego miasta będzie przekonywać szereg zaproszonych ekspertów. Aby nie była to tylko czcza pogadanka, na koniec spotkania uwzględniono także dyskusję. Udział płocczan w konferencji mile widziany.

Spotkanie poświęcone w całości zagadnieniu „Infrastruktura transportowa warunkiem rozwoju miasta Płocka i regionu płockiego” rozpocznie się w najbliższy piątek (27 czerwca) o godzinie 10.00 w auli Urzędu Miasta. Ratusz organizuje je we współpracy z Międzynarodowym Centrum Rozwoju Lokalnego CIFAL Płock.

Zaplanowano dziesięć wystąpień pogrupowanych w dwa bloki tematyczne. W części pierwszej zostanie omówiona specyfika naszego regionu. Kwestię uwarunkowań transportowych poruszy Jacek Thiem z Biura Inżynierii Transportu Pracownie Projektowe Cejrowski & Krych. Obsługę transportową PKN Orlen omówi Piotr Chełmiński z zarządu koncernu, natomiast o wpływie transportu rurociągowego na funkcjonowanie Płocka opowie wiceprezes PERN-u Sławomir Stachowicz. 

Perspektywa dalszego rozwoju infrastruktury transportowej została ujęta w części drugiej. Tym razem uczestnicy konferencji posłuchają na temat projektowania układu komunikacyjnego dzięki ekspertom z Mazowieckiego Biura Planowania Regionalnego. Kolejnym mówcą będzie Prezydent Płocka Andrzej Nowakowski, który nie omieszka przestawić dokonanych już inwestycji w dziedzinie miejskiego układu komunikacyjnego oraz zarysuje plany na przyszłość.

Temat dotychczasowego funkcjonowania dróg krajowych i perspektyw ich dalszego rozwoju zreferuje Łukasz Lendner dyrektor warszawskiego Oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg i Autostrad, z kolei sieci kolejowej omówi prezes zarządu PLK PKP Remigiusz Paszkiewicz.

W końcowych wystąpieniach panelistów nie zabraknie zagadnienia nowej perspektywy unijnej 2014-2020 oraz planów rozwojowych Portu Lotniczego Warszawa-Modlin.

Konferencja zakończy się najprawdopodobniej o godzinie 14.00..

 

Fot. Portal Płock

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE