Reklama

Droga do Orlenu już gotowa. Zadowoleni?

Opublikowano:
Autor:

Droga do Orlenu już gotowa. Zadowoleni? - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Zakończył się długo oczekiwany remont będącej w koszmarnym stanie ulicy Zglenickiego. Prace na ponad 2-kilometrowym odcinku pochłonęły blisko 4 mln zł.

Zakończył się długo oczekiwany remont będącej w koszmarnym stanie ulicy Zglenickiego. Prace na ponad 2-kilometrowym odcinku pochłonęły blisko 4 mln zł.

Wyczekiwany z utęsknieniem zwłaszcza przez kierowców jadących do Orlenu remont pełnej wertepów Zglenickiego rozpoczął się 7 listopada ub. r. Teraz, po trzech miesiącach, odcinek ulicy od granic miasta z gminą Biała do skrzyżowania Zglenickiego z Łukasiewicza  jest już gotowy. 

-  W ramach remontu sfrezowano starą nawierzchnię jezdni i wykonano warstwę podbudowy, warstwę wiążącą jezdni oraz warstwę ścieralną, dodatkowo wzmacniając drogę specjalnymi siatkami - informuje Konrad Kozłowski z biura prasowego Ratusza. - Wykonano także zjazdy, perony przystankowe oraz oczyszczono rowy i wzmocniono pobocza. Powstało nowe oznakowanie poziome wykonane w technologii grubowarstwowej.

Za remont odcinka o długościi blisko 2,2 km i powierzchni ponad 13 tys. m kw. odpowiadało Przedsiębiorstwo Budowy Dróg i Mostów Kobylarnia. Zainkasowało ponad 3,9 mln zł. Na ulicę mamy trzyletnią gwarancję.

Jak już pisaliśmy, radni  zgodzili się na zawarcie porozumienia z marszałkiem województwa, dzięki czemu możliwa będzie przebudowa skrzyżowania Zglenickiego i Dobrzyńskiej w rondo.Więcej o rondzie czytaj: Co z koszmarnymi wertepami?

Fot. UMP

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE