Reklama

Reklama

Dotacja dla powiatu i ratowników. Na modernizację oświetlenia i zakup pojazdu

Opublikowano:
Autor:

Dotacja dla powiatu i ratowników. Na modernizację oświetlenia i zakup pojazdu - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Do powiatu płockiego wpłyną kolejne środki zewnętrzne. Tym razem na modernizację oświetlenia. Pieniądze także dla WOPR-u na zakup specjalistycznego pojazdu. Umowy dotacyjne podpisał Marek Ryszka, prezes zarządu Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie.

Reklama

Powiat płocki otrzyma 100 tys. zł na wymianę oświetleniae budynku Starostwa Powiatowego w Płocku. Taka sama kwota także dla gminy Gąbin – na modernizację oświetlenia stadionu miejskiego. To w ramach programu "Modernizacja Oświetlenia", który został uruchomiony w połowie 2022 roku.

- Dziękuję za to, że kolejne środki trafią do mieszkańców ziemi płockiej – mówił obecny podczas konferencji Maciej Małecki, wiceminister aktywów państwowych, poseł ziemi płockiej. - To są pieniądze, które polski rząd, przez wyspecjalizowane jednostki, przekazuje na bardzo konkretne cele. Modernizacja oświetlenia to nie tylko ochrona środowiska, ale to również obniżenie cen w tym bardzo trudnym dla nas okresie, gdzie za wschodnią granicą mamy brutalną wojnę wywołaną przez Putina.

Program dotacyjny "Modernizacja Oświetlenia" ma być odpowiedzią na kryzys energetyczny wywołany przez wojnę na Ukrainie. Samorządy z województwa mazowieckiego mogą ubiegać się o dofinansowanie w wysokości do 100 tys. zł na zadania ograniczające zużycie energii elektrycznej.

- Wychodzimy naprzeciw samorządom, które zmagają się z wysokimi cenami energii elektrycznej – zapewniał Marek Ryszka, prezes zarządu Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie.  - Przyznane dotacje na modernizację oświetlenia pozwolą na ograniczenie rachunków za energię już w tym roku. 

Środki pozyskane w ramach dotacji można przeznaczyć m.in. na: demontaż starych oraz zakup nowych źródeł i opraw światła, wymianę wysięgników lub słupów, a także modernizację systemu sterowania oświetleniem.

Wsparcie otrzyma także Rejonowe Płockie WOPR. Za 100 tys. zł zakupiony zostanie specjalistyczny, wielozadaniowy samochód do ratownictwa wodnego. WFOSIGW w Warszawie dofinansuje połowę całkowitej kwoty zakupu pojazdu.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy