Reklama

Doradca Tuska dostał posadę w Orlenie

Opublikowano:
Autor:

Doradca Tuska dostał posadę w Orlenie - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Biuro prasowe koncernu poinformowało, że Igor Ostachowicz został nowym członkiem zarządu Orlenu. To jeden z najbardziej zaufanych ludzi Donalda Tuska.

Biuro prasowe koncernu poinformowało, że Igor Ostachowicz został nowym członkiem zarządu Orlenu. To jeden z najbardziej zaufanych ludzi Donalda Tuska.

Jak poinformowało biuro prasowe Orlenu, 24 września rada nadzorcza koncernu powołała Igora Ostachowicza na stanowisko członka zarządu ds. korporacyjnych i komunikacji. Tym samym 5-osobowy zarząd powiększył się o jedną osobę. - Igor Ostachowicz będzie odpowiedzialny za działania w zakresie komunikacji korporacyjnej, sprawy „public affairs”, w tym związane z obecnością koncernu na rynkach zagranicznych, pozyskiwanie funduszy rozwojowych, w tym funduszy unijnych, a także za kwestie związane z bezpieczeństwem energetycznym - zapowiada PKN Orlen. Służby prasowe nie zdradziły w komunikacie, ile będzie zarabiał nowy członek zarządu, ale media ogólnopolskie podają, że będą to krocie.

Igor Ostachowicz skończył stosunki międzynarodowe na Uniwersytecie Warszawskim. To jeden z najbliższych współpracowników Donalda Tuska - od 2007 r. był podsekretarzem stanu, a od 2010 sekretarzem stanu w kancelarii premiera. Wcześniej był dyrektorem departamentu marketingu w PGE SA, a także doradcą ministra w Ministerstwie Rozwoju Regionalnego.

 Z racji pełnionej funkcji Ostachowicz był jednym z najbliższych współpracowników byłego premiera. Nazywany szarą eminencją, podobno miał posłuch u b. szefa rządu i pr-owskie sukcesy to w dużej mierze jego zasługa. Dlatego trudno nie łączyć tej nominacji z odejściem Donalda Tuska do Brukseli. W tym kierunku biegły medialne i polityczne oceny tego kroku.

Donald Tusk w otoczeniu doradców i funkcjonariuszy BOR  na Podolszycach u jednego z płocczan, fot. Małgorzata Rostowska/Portal Płock

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE