Reklama

Doposażenie sal po reformie, remonty. Ile miasto wydało w wakacje na oświatę?

Opublikowano:
Autor:

Doposażenie sal po reformie, remonty. Ile miasto wydało w wakacje na oświatę? - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Jak co roku latem w wielu płockich szkołach odbywały się bieżące remonty. Niektóre z inwestycji wymogła reforma edukacji, tak jak np. w Szkole Podstawowej nr 23, w której musiała powstać sala chemiczna.

Jak co roku latem w wielu płockich szkołach odbywały się bieżące remonty. Niektóre z inwestycji wymogła reforma edukacji, tak jak np. w Szkole Podstawowej nr 23, w której musiała powstać sala chemiczna. 

Wakacje powoli dobiegają końca, więc placówki oświatowe muszą być przygotowane na powrót uczniów. Przez ostatnie dwa miesiące w kilku z nich trochę się zmieniło. Nieco ponad milion złotych miasto wydało na doposażenie szkół podstawowych do potrzeb reformy edukacji. Po zmianach w oświacie w placówkach zostaną klasy 7 i 8, w których nauczana jest fizyka i chemia. Tak było np. w Szkołach Podstawowych nr 1, 6, 11, 12, 13, 15, 16, 18, 20, 22 i 23. 

- Jesteśmy najstarszą szkołą na Podolszycach i remonty w placówce są bardzo potrzebne - zapewniała Liliana Tomaszewska, dyrektora SP 23. - Intensywnie zmieniamy oblicze szkoły. Cieszę się, że panowie prezydenci widzą potrzeby. Większość segmentów szkoły wygląda już przyzwoicie, jeszcze trochę remontów czeka nas w przyszłym roku. 

W szkole powstała pracownia chemiczna, przystosowana do przeprowadzania doświadczeń. Oprócz tego wymieniono 25 drzwi i podłogi w jednym z segmentów. 

- W tym roku sporym wyzwaniem dla miasta było przygotowanie i wyposażenie pracowni fizycznych, chemicznych, biologicznych - mówił na konferencji prasowej prezydent Andrzej Nowakowski. 

Niektóre inwestycje jeszcze trwają. Jak mówił prezydent, największą z nich jest III etap remontu internatu Zespołu Szkół Technicznych. Zakończy się w maju przyszłego roku. W podobnym terminie zakończą się także prace w Miejskim Przedszkolu nr 6. Wszystkie trwające w tym roku inwestycje w płockiej oświacie pochłonęły jak na razie 17,3 mln złotych. 

- Duży remont to przystosowanie Szkoły Podstawowej nr 17, czyli dawnego Gimnazjum nr 4. To ponad milion złotych. Prace będą się toczyły do listopada - zapewnił włodarz. 

Prezydent przypomniał też, że najmłodsi płocczanie od 1 września będą mogli za darmo jeździć autobusami Komunikacji Miejskiej. Warunek to aktualna legitymacja szkolna. Zwolnienie z opłat obejmuje uczniów podstawówek i gimnazjów.  

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE