Reklama

Donatan i Cleo. My Słowianie w Płocku

Opublikowano:
Autor:

Donatan i Cleo. My Słowianie w Płocku - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Już w piątek 7 lutego w klubie Soho będzie można usłyszeć na żywo jeden z najgorętszych hitów ostatnich miesięcy „My Słowianie” w wykonaniu duetu Donatan i Cleo.

Już w piątek 7 lutego w klubie Soho będzie można usłyszeć na żywo jeden z najgorętszych hitów ostatnich miesięcy „My Słowianie” w wykonaniu duetu Donatan i Cleo.

Koncert duetu Donatan i Cleo uświetni oficjalne otwarcie restauracji, która działać będzie w klubie Soho. – Proponujemy formułę live cooking. Stojący za barem kucharz będzie przygotowywał potrawy na oczach klientów – poinformowano nas w Soho. – Miejsca do konsumpcji zlokalizowane zostaną na podeście.

Podczas koncertu w klubie Soho (w Galerii Mazovia), który rozpocznie się o 20, będzie można usłyszeć nie tylko utwór „My Słowianie”, ale i inne produkcje duetu. A być może również covery amerykańskich przebojów, które w wykonaniu Cleo brzmią wręcz zjawiskowo.

„My Słowianie” Donatana i Cleo ma na youtube ponad 32 miliony wyświetleń. Przebój błyskawicznie po pojawieniu się w sieci zyskał gigantyczną wprost popularność. Nie tylko dzięki nietypowej muzyce, będącej połączeniem hip-hopu i słowiańskiego folku i niebanalnemu głosowi wokalistki. Niemałe znaczenie miał również bardzo apetyczny teledysk.

W mediach społecznościowych łatwiej obecnie znaleźć informacje na temat Cleo niż Edyty Górniak, czy Justyny Steczkowskiej. Joanna Klepko (bo tak naprawdę nazywa się współpracująca z Donatanem wokalista) zaczynała swoją muzyczną karierę już dziesięć lat temu. Śpiewa w gospelowym chórze Soul Connection, gościnnie występuje w teledyskach polskich hip-hopowców WSRH i Ry23.

Skończyła architekturę krajobrazu w Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie, zajmowała się projektowaniem ogrodów. Gdy została zaproszona przez Donatana do udziału w jego najnowszy projekcie, kariera wokalistki zaczęła nabierać rozpędu. Profil Cleo na Facebooku polubiło już ponad 270 tysięcy osób. Wytwórnie płytowe ze Stanów Zjednoczonych namawiają ją na wydanie solowej płyty. Singiel „My Słowianie” niebawem doczekać się powinien wersji anglojęzycznej.

Donatan naprawdę nazywa się Witold Czamara. Jest muzykiem, producentem muzycznym i inżynierem dźwięku. Wspólnie z Teką tworzy producencki duet RafPak. Od 2002 roku zajmuje się produkcją muzyki. W 2007 roku zadebiutował na płycie Brudne południe. Ma na koncie również albumy wyprodukowane dla 2cztery7, Gurala oraz Mesa. Współpracował z PIH-em, Pyskatym, Chadą, WdoWą, Pezetem, Małolatem, Paluchem, Shellerem, Masseyem, Waldemarem Kastą i Onarem.

Przez osiem lat mieszkał w rosyjskim Taganrogu w regionie rostowskim. Deklaruje się jako wyznawca słowiańskich wierzeń. Krytykowany jest za panslawizm i wychwalanie Armii Czerwonej.

Donatan i Cleo w niemal każdym liczącym się zestawieniu zaliczani byli w 2013 roku do najgorętszych wykonawców polskiego rynku muzycznego. Dystansując nawet Weekend. Czy rok 2014 również będzie należał do tego duetu? Być może częściową odpowiedź na to pytanie da nam już koncert w płockim klubie Soho.

Krzysztof Wiśniewski przypomniał nam, że Cleo, czyli Joana Klepko, była już w Płocku, choć w nieco innej roli.. - 5 grudnia 2011 przyjechała na zaproszenie Stowarzyszenia Przyjaciół Muzeum Mazowieckiego w związku z akcją "Przywróćmy blask zieleni zabytkowej". Tremę próbowała zbić... śpiewaniem - przypomina płocczanin.

Fot. Archiwum klubu Soho, zdjęcia z Muzeum Mazowieckiego - Krzysztof Wiśniewski

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE