Reklama

Docieplają blok po kawałku. Kto się nie załapie, ten poczeka

Opublikowano:
Autor:

Docieplają blok po kawałku. Kto się nie załapie, ten poczeka - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Jeśli już remontować, to w całości. Tak sądził nasz czytelnik. Przykładowo we wrześniu w jednym z bloków na Sienkiewicza będą remontować balkony. Wszystkie od razu, aby nie było żadnych niesnasek między lokatorami. Tymczasem w bloku na Podolszycach podjęto inną decyzję...

Jeśli już remontować, to w całości. Tak sądził nasz czytelnik. Przykładowo we wrześniu w jednym z bloków na Sienkiewicza będą remontować balkony. Wszystkie od razu, aby nie było żadnych niesnasek między lokatorami. Tymczasem w bloku na Podolszycach podjęto inną decyzję...

Napisał do nas czytelnik. Opowiadał:

- Docieplają blok przy ul. Jana Pawła 78. Wcześniej pojawiła się informacja skierowana do mieszkańców, aby uprzątnęli zawartość balkonów.

O co więc chodzi? O to, że remont po tej stronie, na której są wspomniane balkony, robiony jest po kawałku. - Skontaktowałem się z administracją, a tam dowiedziałem się, że ten remont kończy się na przedostatniej klatce. Co z resztą mieszkańców? Czy oni płacą inne czynsze? - oburza się płocczanin.

Na ten remont mieszkańcy czekali długo. W 2011 roku poprawiano stan elewacji frontowej, natomiast same opłaty dla lokatorów wzrosły. Niektórzy ucieszyli się na widok kartek zawieszonych na klatkach schodowych. Wreszcie stanęły rusztowania i do wykonania przeznaczono tylko fragment bloku, zaskakując niektóre mieszkające tam osoby.

Blok podlega Młodzieżowej Spółdzielni Mieszkaniowej. Skontaktowaliśmy się z administracją. A tam od razu mówią, że więcej nie mogli zdziałać. Prace remontowe tak ustalono, aby nie przekroczyć kwoty, którą na ten cel zgromadzono. Więcej pieniędzy nie ma. Najpierw zaczęto od tego, co było w najgorszym stanie. - Od początku wskazywaliśmy na konkretne mieszkania – twierdzą w administracji. Pozostali lokatorzy mieliby poczekać na swoją kolej. Reasumując, ciułanie środków rozpoczyna się od nowa i ponownie będą musieli rozpisywać przetarg na wybranie wykonawcy.

Dlaczego jednak nie poczekano, aby docieplić całość? W administracji rozkładają ręce. - To duży, pięcioklatkowy blok. Lokatorzy musieliby długo poczekać.

Faktycznie poczekają, następne tury są zapowiadane na marzec 2018 roku, a nawet – jeśli będzie taka potrzeba – także na wrzesień. Blok będzie w całości docieplony, jednak dla niektórych, którzy tym razem nie załapali się w sezonie letnim, w zasadzie już po sezonie zimowym.

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE