Reklama

Dobre wieści: plac zabaw czynny dłużej

Opublikowano:
Autor:

Dobre wieści: plac zabaw czynny dłużej - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Po naszej kolejnej interwencji przedszkole i Ratusz zgodzili się jednak wydłużyć czas otwarcia placu zabaw w Imielnicy, by po powrocie z pracy mogli z niego korzystać rodzice z małymi dziećmi.

Po naszej kolejnej interwencji przedszkole i Ratusz zgodzili się jednak wydłużyć czas otwarcia placu zabaw w Imielnicy, by po powrocie z pracy mogli z niego korzystać rodzice z małymi dziećmi.

Pierwszy raz o sprawie pisaliśmy na wiosnę gdy mieszkańcy poskarżyli się, że nowy plac zabaw przy przedszkolu w Imielnicy, po godzinach funkcjonowania przedszkola jest zamykany na cztery spusty. To jedyne takie miejsce, więc rodzice bardzo zabiegali, by mógł być czynny do wieczora. Dyrekcja przedszkola tłumaczyła jednak, że nowy obiekt objęty jest pięcioletnią gwarancją, która przepadnie, jeśli na placu pojawią się zawinione uszkodzenia.

Zaproponowaliśmy wówczas w Ratuszu opłacenie ochroniarza, który przez te kilka godzin dziennie pilnowałby obiektu, by po powrocie z pracy rodzice mogli spędzić trochę czasu ze swoimi pociechami. Ale nic z tego nie wyszło, a obiekt jak był zamknięty po godzinach pracy przedszkola, tak jest.

A rozżalenie mieszkańców rośnie, zwłaszcza gdy czytają o nowych zabawkach w parku na Podolszycach, nowych miejscach do spędzania czasu z rodziną czy - o opisywanych przez nas ostatnio - nowoczesnych wiatach przystankowych w innych częściach miasta.  

Dlatego ponownie poprosiliśmy Ratusz, by poszedł mieszkańcom tego osiedla na rękę.

Wygląda na to, że tym razem się uda, przynajmniej w części, mimo że dyrekcja wciąż ma w związku z tym wiele obaw. - Niestety, nie są to obawy na wyrost  - przyznaje Hubert Woźniak z biura prasowego Ratusza. - Niejednokrotnie zdarzało się, że w poniedziałek rano obiekt musi być czyszczony, bo nosi ślady nocnego pobytu młodzieży i spożywania tam alkoholu.

Mimo to - informuje Hubert Woźniak - dyrektorka przedszkola zgodziła się wydłużyć czas pracy swoich pracowników, by z placu zabaw można było korzystać popołudniami. W tym tygodniu plac zabaw będzie czynny do 18.00, a od 4 lipca przez całe wakacje do 20.00. Jednak na razie - tylko w dni tygodnia, bez weekendów.

- Zobaczymy, jak będzie wyglądała sytuacja, jak chętnie obiekt będzie odwiedzany, jak będzie traktowany, czy użytkownicy będą przestrzegać regulaminu i ewentualnie wtedy rozważymy możliwość zatrudnienia dodatkowej osoby do pracy w weekendy - zapowiada Hubert Woźniak.

Ratusz dodaje, że spółka Inwestycje Miejskie przekazała fragment terenu wokół przedszkola w celu zbudowania tam siłowni pod chmurką.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE