Reklama

Dobre wieści dla kierowców. Remont zakończy się przed czasem

Opublikowano:
Autor:

Dobre wieści dla kierowców. Remont zakończy się przed czasem  - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Koniec wartej prawie osiem milionów złotych przebudowy ul. Kolejowej dobiega końca. Wszystko wskazuje na to, że ulica będzie przejezdna już w przyszłym tygodniu.

Koniec wartego prawie osiem milionów złotych remontu ul. Kolejowej dobiega końca. Wszystko wskazuje na to, że ulica będzie przejezdna już w przyszłym tygodniu. 

Remont wylotowej ulicy jest zawsze dużym utrudnieniem dla kierowców. Ci, którzy chcieli jechać w stronę Łącka starym mostem, musieli korzystać z objazdu. Drogowcy mają jendak dobrą wiadomość: prawdopodobnie w przyszłym tygodniu ułożona zostanie ostatnia warstwa asfaltu, a kiedy wyschnie, ulica stanie się przejezdna. Sporo jeszcze zależy od pogody, ale jeśli nie będzie padać, to wiele wskazuje na to, że Kolejową pojedziemy już od połowy maja. 

- Nie będzie formalnie jeszcze oddana do użytku, wykonawca będzie musiał jeszcze wprowadzić organizację ruchu, wymalować, ale można będzie Kolejową przejechać, dojechać do sklepów czy stacji benzynowej i diagnostycznej - mówi Hubert Woźniak z zespołu prasowego ratusza. 

Przebudowa ul. Kolejowej (od ostatnich zabudowań na Radziwiu do skrzyżowania z ul. Zieloną) była kompleksowa. Na 690-metrowym odcinku powstała  m.in. kanalizacja deszczowa. 

- Kanalizacja ta łączy się odnowionym rowem melioracyjnym z wybudowanym przy ul. Krakówka zbiornikiem retencyjnym. Powstał on specjalnie po to, by gromadzić deszczówkę spływającą z tej części osiedla. Potem powstały chodniki, oświetlenie, teraz kończymy asfaltowanie - mówi Woźniak. 

Przebudowa trwała prawie 10 miesięcy - plac budowy został oddany w sierpniu 2019 roku. Prace prowadziły firmy Jarmar z Łącka i Lipowski z Płocka. Wartość inwestycji to prawie 8 mln złotych. 4 mln złotych pochodzą z budżetu samorządu województwa mazowieckiego w ramach "Instrumentu wsparcia zadań ważnych dla równomiernego rozwoju województwa mazowieckiego”.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE